З журналіста у потерпілого: на “старушок-тітушок” з ЖК “Варшавський” чекає покарання

23.08.2018 16:44

Журналіст «СтопКору» Антон Клітний, на якого напали противники будівництва ЖК «Варшавський» у Києві, отримав статус потерпілого. Напередодні нашого колегу допитав слідчий Києво-Святошинського ВП ГУНП у Київській області.

«Фактично, статус потерпілого – це декларація того, що у справі є винні й слідство їх встановлює. Особисто ми знаємо, хто входить до кола нападників», – зазначили у «СтопКорі».

«Антон з моменту вручення пам’ятки потерпілого фактично офіційно набув статус потерпілого, який передбачений нормами КПК.

Адже права й обов’язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого.

Вчора він був допитаний та долучив до матеріалів справи відео, яке допоможе слідству ідентифікувати зловмисників», – зазначають юристи «Стоп корупції».

Нагадаємо, 17 серпня на журналіста «СтопКору» Антона Клітного напали так звані противники будівництва ЖК «Варшавський» на Виноградарі. Активісти привезли громадську підозру очільниці групи мітингувальників Людмилі Король. Їй інкримінують порушення статей 206 «протидія законній господарській діяльності» та 296 «хуліганство» Кримінального кодексу України.

«Жінки під керівництвом Людмили Король обзивали, проклинали та застосовували фізичну силу до громадських активістів. На нашого колегу налетіла група жінок і чоловіків, хулігани накинулись на нього з кулаками, вчепились в шию, почали душити, на тілі залишились глибокі подряпини. У результаті активіст отримав струс мозку. Також у ході нападу так звані мітингувальники розбили мобільний телефон. Очільниця зловмисників Людмила Король кидалась не лише на активістів, а й на простих перехожих.

Після того, як нападники завдали травм, на місце викликали поліцію та швидку, проте мітингарі не пропускали правоохоронців і медиків», – розповіли активісти «СтопКору».

За даними журналістів проекту, Людмила Король – послідовниця засновника «Посольства Божого» Сандея Аделаджі. Поки пастора обвинувачують у розпусті та гаремі з парафіянок, Король захищає інтереси противників будівництва ЖК «Варшавський» у Пущі-Водиці. У новобудові обіцяють житло для працівників місцевого агрокомбінату. Жінка виступає проти будівництва і разом зі своїми однодумцями блокує роботи.

«Людмила Король захищає інтереси мітингувальників, які блокують роботу будівництва ЖК «Варшавський» та вимагають розпаювання й приватизації землі. Ще кілька років тому на цій землі були сади й теплиці агрокомбінату Пуща-Водиця. Однак оскільки попит на житло у Києві стрімко зростає – Київрада та інші державні органи вирішили здійснити будівництво житлового району, а підприємству надається частина збудованого житла. Варто зауважити, що в минулому Людмила Король займалась доволі сумнівною діяльністю. Вона представляла інтереси скандального проповідника Сандея Аделаджі, представника одного з відгалужень протестантського віросповідання. Пастора звинувачують в розпусті та гаремі з парафіянок.

А окрім цього, пані Людмила повчала послідовників релігійної організації «Реформація» і пропагувала лікування СНІДу за допомогою молитви та посту – без жодних ліків», – розповіли журналісти «СтопКору».

Коментарі