З 2018 року набирає чинності реформований Закон про освіту

Верховна Рада схвалила нову українську школу, 12-річне навчання і понад 7 тисяч заробітної плати вчителям. Відповідний закон, що передбачає такі реформи, був схвалений 255 депутатами, тобто більшістю. Зміни в освітній системі очікуються вже з 2018 року.

Новину повідомляє "Преса України".

Дискусія про Закон тривала понад 3 роки. До неї приєдналися експерти, вчені, педагоги, батьки, студенти та роботодавці - всі зацікавлені групи.

Зокрема, вводиться 12-річне навчання для школярів: для початкової освіти - з 1 вересня 2018 року; для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року; для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2027 року.

Зарплати вчителів прив'язали до мінімальної зарплати. Так, оклад педагога найнижчої кваліфікаційної категорії повинен скласти як мінімум 9600 грн.

Відбудеться перехід від школи, де дають тільки інформацію, в школу, де дитина отримує знання, а також уміння їх застосовувати й цінності для оцінки навколишнього світу і дійсності.

Також проектом Закону передбачена система добровільної зовнішньої незалежної сертифікації вчителів. Це буде перевірка педагогів на володіння предметом, вміння спілкуватися з дітьми та використання сучасних методик компетентнісного навчання (навчання через діяльність, формування критичного мислення, організація роботи в групах, проектна робота тощо).

Крім того, Закон повністю ліквідує атестацію шкіл – процедуру, яка себе дискредитувала через корупційну складову. Також ліквідовуються інспекції в районних управліннях освіти.

Згідно з проектом Закону, директора обиратимуть за конкурсом на 2 каденції - на 12 років максимум саме в цьому навчальному закладі. Закон передбачає, що директори самі можуть призначати своїх заступників і педагогічний склад.

Нагадаємо, як заявив засновник політичної партії "ОСНОВА" Сергій Тарута, парламентарії планують "протягнути" відразу кілька реформ, які можуть привести до повної деградації українського суспільства.

Інші новини

Коментарі