Юристи “Стоп корупції” звернулися до прокурора області Євгена Бондаренка через корупційну оборудку з комунальним підприємством у Білій Церкві

Прокурора Київщини юристи просять розібратися з цілою групою спільників, серед яких голова міської ради Василь Савчук, народний депутат Володимир Полочанінов та директор комунального підприємства "Білоцерківводоканал" Володимир Мазуренко.

За результатами журналістського розслідування, яке провели журналісти "СтопКору", ці особи причетні до привласнення комунального майна міста, зокрема систем водопостачання та водовідведення. Так голова міської ради Василь Савчук ще 2013 року підписав рішення, за яким ТОВ "Білоцерківвода" визначили постачальником холодної води та централізованого водовідведення у житловому фонді комунальної власності Білої Церкви.

Своїм підписом Савчук віддав майновий комплекс комунального підприємства "Білоцерківводоканал" у концесію на 15 років товариству "Білоцерківвода". Сам конкурс провели з грубим порушенням: до участі допустили лише одну компанію, решту відсіяли. А оцінна вартість самого підприємства була 118 мільйонів гривень, що у десятки разів менше за істинну ціну. Сам концесійний договір був укладений з невигідними і збитковими умовами для громади міста.

Наприклад, технічні зобов'язання щодо технічного переоснащення системи прописали на термін від 1-15 років. Тобто фактично користувач може лише нагрівати кишені прибутками і при цьому нічого не вкладати в модернізацію мереж. Фактичним власником ТОВ "Білоцерківвода" є нардеп Володимир Полочанінов, він за щасливим збігом обставин - тесть Мазуренка, директора "Білоцерківводоканалу", який і забезпечив родичеві низьку вартість комунального підприємства.

Після передання мереж у концесію якість води погіршилася. В очисні та ремонтні роботи не вкладають достатньо коштів. Фактично діяльність компанії завдає збитків і економіці міста і шкодить здоров'ю білоцерківців.

Такі дії голови міської ради Василя Савчука та директора водоканалу Білої Церкви Володимира Мазуренка порушують конституційні права громадян та містять окремі ознаки злочинів у частині 5 статті 191 Кримінального кодексу України "розкрадання майна шляхом привласнення, розтрати...".

А в діях політика Володимира Полочанінова юристи проекту вбачають зловживання службовим становищем.
1

1 - копия

 

Інші новини

Коментарі