Юристи “Стоп корупції” звернулися до головного прокурора області через захоплення землі у Нових Петрівцях

Після виходу в ефір розслідування про незаконне привласнення 1 гектару землі у Нових Петрівцях юристи проекту звернулися до прокурора області Євгена Бондаренка.

Так, за отриманою під час розслідування інформацією, на території Вишгородського району 2004 року (можливо раніше) утворилася організована група для вчинення злочинів щодо привласнення державного майна.

У складі угруповання начальник ДП «Київська лісова науково-дослідна станція», голова Новопетрівської сільської ради станом на 2004 рік (можливо пізніше), Костянтин Тинькевич - партнер Сергія Курченка, головного фінансиста так званої "Сім'ї" та начальник районного управління Держкомзему в 2004 році.

Зокрема, відповідно до заздалегідь розподілених ролей 2004 року - Начальник Лісового господарства ДП «Київська лісова науково-дослідна станція», незаконно завдавши економічних збитків державі в особливо великих розмірах, самовільно дозволив передачу земельної ділянки площею 0,999 гектарів лісового фонду (та частково водоохоронного призначення біля берегу Київського моря) Новопетрівській сільській раді. Ділянка була у користуванні ДП і могла бути відчужена лише з дозволу Кабінету Міністрів України. А цього зроблено не було.

Після чого рішенням Новопетрівської сільської ради за підписом голови, землю передали у приватну власність Костянтину Тинькевичу. При цьому, цільове призначення землі з земель лісового та водоохоронного фонду змінили на «землі сільськогосподарського призначення», що є порушенням Земельного та Водного Кодексів України. Далі відбулося погодження цього землевідводу в управлінні Держкомзему Вишгородського району та реєстрація державного акту.

Відповідно до витягу з державного реєстру прав на речове майно, ця земельна ділянка належить на праві приватної власності Костянтину Тинькевичу (кадастровий номер земельної ділянки: 3221886001:02:084:0156) цільове призначення – «для ведення особистого селянського господарства». Вартість землі у с. Нові Петрівці – понад 2-7 тисяч доларів за сотку, загальна комерційна вартість ділянки розміром в 1 гектар сягає понад 4 мільйони гривень. Саме на таку суму і завдали збитків громаді села Нові Петрівці. Відтак дії Голови ДП «Київська лісова науково-дослідна станція», Голови с.Нові Петрівці (який виділяв землю), службових осіб Держкомзему та самого Тинькевича щодо незаконного вилучення у держави та передачі приватній особі вказаної земельної ділянки, та мають ознаки злочинів, передбачених: ч. 5 ст. 191 «привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні», ст. 365 КК України «перевищення влади або службових повноважень» і призвели до значної економічної шкоди громаді Нових Петрівців та державі загалом.

Водночас, юристам проекту стала відома інформація, що 5 грудня 2014 року Слідчим управлінням ГУМВС України в Київській області було зареєстроване кримінальне провадження за фактом незаконного вилучення у держави цієї земельної ділянки. Але провадження у справі безпідставно зупинили та винних осіб до відповідальності так і не притягнули, і землю державі не повернули. Нині на зазначеній земельній ділянці самовільно, без будь-яких дозвільних документів, зводять фундамент будинку та проводять інші будівельні роботи, що є порушенням земельного та містобудівного законодавства.

Сама земельна ділянка огороджена парканом заввишки близько трьох метрів. З урахування того, що незаконно зведений паркан навколо ділянки перешкоджає вільному доступу місцевих жителів до Київського моря та може порушувати ландшафт берегової смуги, а отже і завдавати шкоди природним ресурсам, то такі дії є потенційно небезпечними, можуть призвести до невиправних наслідків та порушують Статтю 63 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища».

На всі факти сільська рада Нових Петрівців та особисто голова Радіон Старенький не зважає, скарги людей через паркан на підходах до води не вдовольняють, тому юристи проекту просять звернути увагу на цю кричущу ситуацію прокурора області, голову Державної архітектурно-будівельної інспекції та чільника МВС області.

Коментарі