Юристи “Стоп корупції” звернулися до головного правоохоронця та прокурора області через розкрадання бюджетних коштів під час ремонту дороги у Мотижині

Після виходу в ефір розслідування "СтопКору" про неякісне асфальтне покриття у Мотижині під Києвом юристи проекту звернулися до начальника головного управління МВС у Київській області Вадима Стояна та прокурора Київської області Євгена Бондаренка.

За даними правників, голова Мотижинської сільської ради Ольга Сухенко мала злочинну змову з власником та директором ТОВ “Самса-05" Мхітарем Мхітаряном.

Між собою домовилися щодо ремонту автодороги в Мотижині за заздалегідь завищеним кошторисом та матеріалами неналежної якості.

Зокрема, директор ТОВ “Самса-05”, на підставі укладеної угоди з головою сільської ради, з четвертого по дев'яте вересня 2015 року провів дорожньо-ремонтні роботи в селі на частині дороги на вулиці Щорса. Фактично на відрізку завдовжки шістсот метрів. Кошторис робіт із ремонту склав понад мільйон гривень.

За свідченням фахівців-будівельників встановлено, що ремонт частини вказаної дороги (укладання асфальту) був здійснений формально, неякісно, з численними порушеннями. Також, за оцінками фахівців, вартість робіт завищена у 9 разів.

Фактично напрацювали майстри не понад 150 тисяч гривень. Відтак своїми недобросовісними діями завдали збитків громаді Мотижина на дев'ятсот п'ятдесят тисяч гривень.

У результаті неякісної роботи через кількадень дорога перетворилася на бездоріжжя. Натомість голова Мотижинської сільської ради Ольга Сухенко підписала акт прийняття дороги в експлуатацію попри неналежний стан та якість робіт.

Через повну бездіяльність сільського голови жителі села власним коштом провели експертизу асфальтового покриття в незалежній ліцензованій фірмі - ПП "АВТОМАГІСТРАЛЬ".' Результати експертизи показали, що асфальтування вказаної дороги було здійснене з порушеннями державних будівельних норм.

Зокрема, без виконання попередніх земляних робіт зі зняття нашарувань ґрунту узбіч, в результаті чого асфальт у багатьох місцях має нижчий рівень, ніж узбіччя; невідповідний склад та товщина суміші під асфальт, яку клали на кам'яне тверде покриття вулиці (40-річна бруківка), в окремих місцях була взагалі відсутня або занадто тонка.

Є ділянки, на яких кам'яне покриття зовсім не покривалося необхідною фракційною сумішшю, а з протилежного боку ця суміш розгорталася безпосередньо на ґрунт; без необхідного трамбування асфальтового покриття, з тріщинами та прогалинами, нерівностями.

З огляду на всі обставини юристи проекту вбачають у діях голови Мотижинської сільської ради Ольги Сухенко та керівника ТОВ “Самса-05” окремі ознаки злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України “розкрадання майна шляхом привласнення, розтрати або зловживання службовим становищем”.

Відтак просять головного прокурора Київщини Євгена Бондаренка та правоохоронця області Вадима Трояна провести перевірку, розслідування за цими фактами та притягнути винних осіб до відповідальності.

Коментарі