Юристи проекту звернулися до прокуратури області у зв’язку з розкраданням майна громади у Саливонках

Після виходу в ефір розслідування справи агрофірми у Саливонках (Васильківський район) юристи проекту звернулися до прокурора області щодо незаконного привласнення майна громадян та агрофірми в особливо великих розмірах, а також заволодіння земельними ділянками на території села.

За даними юристів, 2004 року відбулася реорганізація сільськогосподарського виробничого кооперативу «Агрофірма «Зоря", до складу якого входили і саливонківські землі. «Зорю» поділили на кілька кооперативів, зокрема нову юридичну структуру - СВК «Астра», що дістала від «Зарі» землю та майно на суму понад мільйон гривень.

Тоді розробили і втілили схему незаконного привласнення рухомого і нерухомого майна СГВК «Агрофірма «Зоря». До цієї оборудки були залучені селищний голова Саливонок Володимир Басилкевич, місцевий бізнесмен Василь Давиденко та місцевий житель Олександр Грицай.

З 2004 по 2007 роки директор СВК «Астра» Олександр Грицай штучно довів кооператив до зубожіння, а перед цим створив штучну заборгованість перед ТОВ «Астра-Агро». Відтак усе майно СВК «Астра» (зокрема пайовиків) на суму понад три мільйони гривень за борги передали ТОВ «Астра-Агро», яким керував Давиденко. За користування земельними і майновими паями СВК «Астра» пайовикам орендної плати не сплатило, накопичило орендну заборгованість у понад мільйон гривень.

В результаті пайовиків позбавили частини майна. У січні 2007 року директор ТОВ «Астра-Агро» Василь Давиденко йде далі. Він звертається до Саливонківської сільської ради із клопотанням про передачу йому прав власності на майно резервного фонду СВК «Астра». Сільрада дає згоду і віддає право власності на всі об'єкти нерухомого майна ще й видає свідоцтва про право власності на нерухоме майно. Наші юристи встановили, рішення ухвалювали на підставі підроблених матеріалів загальних зборів селищної громади.

Зокрема, в списках серед шістдесяти учасників зборів двадцятеро давно на тому світі. Жителі села Саливонки неоднаразово зверталися до Васильківського міськвідділку з заявою про порушення кримінального провадження за фактом незаконного привласнення кооперативного майна групою осіб, проте їм відмовили. Згодом, Генпрокуратура зареєструвала кримінальне провадження за ч.5 ст.191 КК України - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, ч.1 ст. 388 КК України - незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, заставленого майна або майна, що описано чи підлягає конфіскації.

Пізніше справу передали до прокуратури Київської області. Нині юристи "Стоп корупції" прагнуть, щоб головний прокурор області посприяв у розв'язанні цієї справи та перевірив роботу підлеглих.

Інші новини

Коментарі