Юристи проекту “Стоп корупції” знашли численні порушення у роботі сміттєзвалища у Тарасівці

У результаті перевірки роботи полігону наші правники з’ясували, що Комунальне підприємство «Києво-Святошинське виробниче управління житлово-комунального господарства», яке займається переробкою відходів у Тарасівці, грубо порушує природоохоронне законодавство, забруднює довколишнє середовище, завдає Києво-Святошинському району економічних збитків та систематично ухиляється від сплати податків.

З підприємцями, які наживаються на здоров'ї селян та наварюють бариші в обхід закону та місцевого бюджету, юристи просять розібратись начальника Головного управління Державної фіскальної служби в області.

У результаті перевірки наші юристи встановили, що полігон давно віджив своє і перевищив свої потужності по нормам обсягу прийнятого сміття, що створило передумови до настання екологічної катастрофи.

Натомість, всупереч природоохоронному законодавству, продовжує приймати на захоронення сміття, не гидує брати навіть “будівельне сміття” з Києва. Крім цього, юристи дізнались, що за перші півроку 2015 КП сплатило всього податків та зборів до бюджету у розмірі 27.300 гривень.

Однак ця цифра не відповідає реальним обсягам роботи об’єкту. За підрахунками фахівців, дохід КП «Києво-Святошинське виробниче управління житлово-комунального господарства», отриманий від вивантаження сміття становить близько 303 тисяч гривень за місяць. Також, підприємство отримує прибуток від продажу вторинної сировини, який може сягати близько 525 тисяч гривень за місяць.

Відтак середній дохід за місяць становить близько 800 тисяч гривень, відповідно, за півроку набігає - близько 5 мільйонів гривень. КП у сімдесят разів занищує свої прибутки і приховує від району більше мільйона гривень лише за півроку.

Викладені факти правопорушень навели юристів на думку, що у процвітанні сміттєзвалища може бути Києво-Святошинська РДА. Тому правники вимагають від голови ДФС області перевірити і роботу полігону у Тарасівці і факти мовчазної бездіяльності з боку керівництва районної адміністрації.

11 - копия

Інші новини

Коментарі