Юристи проекту “Стоп корупції” взялися за справу підприємців «Привокзального» ринку в Березані

Наші правники направили звернення до міського голови Березані Анатолія Дунаєнка. Від нього прагнуть отримати вичерпну відповідь, хто і чому перешкоджає підприємницькій діяльності на базарі.

Окрім того, від прокурора області юристи вимагають перевірки неефективної управлінської діяльності та перешкоджання вільному підприємництву з боку голови Березані Анатолія Дунаєнка.

«Привокзальний» – найбільший міський ринок продовольчих та непродовольчих товарів, на ньому встановлено до 200 павільйонів і МАФів, тут працює понад 300 осіб. Юристи з’ясували, що ринок як комплекс нерухомого майна, МАФів та обслуговуючої інфраструктури на законних підставах належить ТОВ «Привокзальний ринок».

У 2001 році підприємство придбало в приватну власність у ВАТ «Березанське РТП» капітальні споруди та електропідстанцію. Після цього за власні кошти територію огородили, заасфальтували, спорудили павільйони, звели адмінприміщення. На території створили належні умови для діяльності фахівців санітарно-ветеринарної лабораторії, а також здійснили технічне переоснащення електропідстанції.

Сама земельна ділянка площею 1,3 гектара, на якій господарює ТОВ «Привокзальний ринок», перебуває у власності громади Березані. У 2001 році міськрада надала цьому товариству земельну ділянку в постійне користування. Згодом це право неодноразово підтверджували та укладали з «Привокзальним» угоди оренди ділянки.

Керівництво ТОВ «Привокзальний ринок» щорічно сплачувало податки до державного й місцевих бюджетів, орендну плату місту та не порушувало умов договору. Натомість міськрада вже більше року не пролонгує з ТОВ договір оренди земельної ділянки з метою укладання договору оренди з іншим бізнесменом, яких за даними місцевих жителів наближених до мера.

Це істотно порушує законні права та інтереси громадян, які вже тривалий час працюють на цьому ринку, володіють торгівельними місцями (орендують їх), а також значної частини громади м. Березані та мешканців району, які масово приїжджають на ринок продавати або купувати товари.

Ми прагнемо знати, з яких міркувань міськрада відмовляється продовжувати договір оренди земельної ділянки. І чекаємо відповідних дій від прокуратури Київської області.

Інші новини

Коментарі