Юристи проекту «Стоп корупції» розплутали хитромудру схему захоплення землі громади державними чиновниками у селі Бушево Рокитнянського району.

28.08.2015 12:10

Після ефіру програми «СтопКор» правники вже написали запит до Рокитнянської районної державної адміністрації, прокурора області та відправили звернення на начальника відділу держземагенства в Рокитнянському районі. Хочуть дізнатись, на якій підставі у районі провели переоформлення права власності на земельні ділянки, які належали громаді Бушево. Ми хочемо знати усі деталі про землі, які належать на праві власності або перебувають в оренді ТОВ Агрофірми "Рокитне-цукор". Воліємо побачити кадастрові номери ділянок, дізнатись їх загальну площу, цільове призначення, а головне - на якій підставі вони відійшли від громади до агрофірми. Юристи склали заяву на ім’я прокурора Київщини Євгена Бондаренка. У листі вони розписали, що переоформлення землі здійснили шляхом шахрайства та зловживання довірою жителів села Бушево, документи підробили за змовою цілої групи осіб. В оборудці задіяні директор ТОВ «Агрофірма «Рокитне-цукор» Володимир Смиченко, начальник управління Держкомзему у Рокитнянському районі Олена Молдован та приватний підприємець Сергій Булат. Наші юристи з’ясували, що протягом 2010-2012 року агрофірма заключала із місцевими жителями договори оренди ділянок загальною площею понад 300 га. У 2015 році частина жителів вирішили розірвати договір, утім їм відмовили. У місцевому управлінні Держкомзему відрізали землі, які належали людям на праві власності і були передані без їх згоди у власність агрофірми. У таких неправомірних діях юристи вбачають порушення одразу кількох статей Кримінального кодексу України – «шахрайство», «зловживання владою або службовим становищем» та «службове підроблення».

119

120

121

Ми вимагаємо від компетентних органів провести відповідну перевірку та службове розслідування. Землі мають бути повернені у власність громади, а чиновники, які скористались службовим становищем і провернули захват 300 гектарів у селі Бушево, мають сидіти не у власних кабінетах, а за гратами.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X