Європарламент аплодував стоячи українцеві Сенцову: опубліковані кадри, де Олегу присуджують премію Сахарова

Премія "За свободу думки" імені Сахарова вручається за боротьбу у сфері захисту прав людини. Вона заснована 30 років тому Європейським парламентом в честь видатного російського вченого і правозахисника Андрія Сахарова. Олег Сенцов став лауреатом 2018 року премії Сахарова.

Європарламент на черговій сесії в Страсбурзі присудив нагороду "За свободу думки" українському в'язню сумління, незаконно засудженому в Росії на 20 років в'язниці за надуманим звинуваченням у підготовці терактів. Про це повідомляє "Діалог.UA".

Опубліковані кадри урочистої церемонії, в процесі якої світові політики, представники десятків європейських держав оголосили своє рішення. Його озвучив з трибуни Європарламенту голова Антоніо Таяні. Він заявив: "Український режисер став символом боротьби політичних в'язнів в Росії й в усьому світі. Даючи цю премію, Європейський парламент висловлює свою солідарність з Олегом Сенцовим".

Такий крок євродепутатів викликав шквал обурень в самій РФ. Адже попри всі хитрощі пропагандистів, які намагаються виставити режисера в очах світової спільноти страшенним терористом, його ім'я так і залишилося символом мужності, боротьби та самовідданості. А премія Сахарова стала ще одним підтвердженням солідарності світової спільноти з Україною. Церемонію нагородження планують провести 12 грудня.

Зауважимо, у США вкотре закликали відпустити в'язня Москви та висловили надію, що Олег Сенцов зможе особисто приїхати в Страсбург – за заслуженою нагородою.

Коментарі