ЄС виділить Україні €50 млн на децентралізацію

Єврокомісія збирається надати Україні фінансову підтримку для повернення територій Луганської та Донецької області, які російські окупанти назвали "республіками". Крім того, кошти підуть для підтримки підконтрольних Києву територій.

Новину передає "Преса України".

Єврокомісія представила Програму дій з підтримки ЄС Східної України. У ній зазначено, що нестабільну ситуацію в Україні можна покращити, доклавши коштів на підтримку, зокрема інформування, населення, яке знаходиться біля зон кризової ситуації. У Єврокомісії вважають, що діалог з жителями підконтрольних Києву території допоможе не лише покращити ситуацію, а й повернути втрачені регіони "ДНР" та "ЛНР".

"При належному фінансуванні програми регенерації, а також ефективному інформуванні про неї можна знизити загрозу поширення нестабільності, що виходить із регіону. Також існує ймовірність, що це послужить прикладом, який одного разу посприяє реінтеграції до складу України районів, що знаходяться під контролем сепаратистів", – йдеться у документі.

Так, Єврокомісія готова надати на ці потреби €50 млн. До слова, 27 жовтня Україна підписала два договори про виділення ЄС €89,5 млн. Ці гроші мають поступити українській державі в рамках плану заходів щодо виконання угоди про асоціацію країни з ЄС.

Варто зазначити також, що на початку року Єврокомісія дала добро на виділення країні €600 млн допомоги, який надійде до держбюджету вже у січні поточного року. Крім того, у МВФ підтримали ідею виділити макрофінансову допомогу у розмірі $1 млрд, однак для цього Київ мусить виконати ряд вимог, зокрема, підняти ціни на газ для населення. За попередніми даними, без фінансової допомоги Фонду українську валюту чекає девальвація.

Коментарі