ЄС озвучив нові правила в’їзду в Шенгенську зону

Громадяни третіх країн, які відправляють у країни Шенгенської зони, відтепер проходитимуть нові процедури. Мета нововведення – посилення безпеки у країнах Шенгену.

Новину передає "Преса України".

Європейський рада прийняла підтримане раніше Європарламентом рішення про введення системи реєстрацію в'їзду, виїзду громадян третіх країн, які перетинають кордони країн Шенгенської зони. Крім того, якщо мандрівникам відмовлять у в'їзді у таку країну, це теж фіксуватиметься у системі.

Як зазначається, нововведення допоможе оптимізувати час, зокрема перевірка на кордонах проходитиме швидше та якісніше. Крім того, система автоматично розраховуватиме, скільки часу мандрівник може перебувати у Шенгенській зоні.

У Європейській раді наголосили, що таким чином посилюють безпеку у країнах Шенгену та підвищують ефективність боротьби з тероризмом. Так, правоохоронці тепер матимуть базу даних всіх подорожей іноземців.

Рада та Європарламент тепер мають підписати постанову. Після цього документ опублікують в Офіційному журналі ЄС. Через 20 днів з цього моменту постанова набере чинності. За попередніми даними, система повноцінно запрацює до 2020 року.

Як повідомлялось раніше, Японія спростила вимоги перетину кордону для українців.

Коментарі