ЄС і Данія запускають в Україні антикорупційну програму

Європейський союз і Данія запускають в Україні антикорупційну програму, яка буде профінансована на 16 мільйонів євро.

Про це повідомили у Представництві ЄС в Україні.

У повідомленні зазначається, що програма буде спрямована на посилення контролю над роботою нових антикорупційних органів в Україні з боку активістів, громадянського суспільства, ЗМІ та депутатів Верховної Ради.

1 лютого в країні запущена робота спеціального програмного офісу, який буде впроваджувати програму. Його роботу буде очолювати Ека Ткешелашвілі. Програма розрахована на три роки.

Європейська комісія виділила 14 мільйонів євро на впровадження програми, додаткові кошти у розмірі 1,34 мільйона євро виділило Міністерство закордонних справ Данії.

Єврокомісар з питань політики сусідства та переговорів про розширення Йоганнес Ган заявив, що в ЄС прекрасно знають про те, що переважна частина громадян України крані негативно сприймає корупцію і вважає її основною проблемою країни.

"Справжній прогрес у цій сфері допоможе, зокрема, мобілізувати підтримку реформ в інших секторах. Саме тому Євросоюз вирішив разом з Данією запустити цю ініціативу", – сказав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп збирається провести аудит, щоб з'ясувати, на що були пущені надані екс-президентом США Бараком Обамою Україні кошти.

Коментарі