Є-Data хоче реалізувати систему “Відкритий бюджет”

Є-Data.gov.ua готується до інтеграції з ProZorro та Державною казначейською службою. Така синергія зробить керування бюджетними процесами в країні більш зручним і прозорим. Про такі наміри автори проекту та їхні партнери повідомили під час прес-конференції.

"Бухгалтери, які зараз повинні вносити інформацію до різних ресурсів, отримають єдиний сервіс. Інформація про державні фінанси, яка сьогодні розосереджена між кількома ресурсами, невдовзі буде доступна в одному місці, де можна буде відстежити весь ланцюжок державних витрат від проведення тендеру до оплати роботи виконавців", – зазначають в Є-data.

За міжнародним досвідом, система "Відкритий бюджет" (OpenBudget) допомагає залучити великий прошарок громадянського суспільства до участі в поліпшенні бюджетних процесів: забезпеченні контролю та підвищенні ефективності використання бюджетних коштів. Уряди Великої Британії, США, Німеччини, Франції, Австралії, Нової Зеландії та інших розвинених країн надають своїм громадянам у режимі реального часу найбільш повну інформацію про державні бюджети.

"У світових рейтингах за 2016-й рік Україна значно покращила свої позиції. Країна піднялася на 23 сходинки до 31 місця у GlobalOpenDataIndex та на 18 позицій до 44 місця в OpenDataBarometer. Ключову роль у цьому відіграв портал Є-data, що відкриває громадськості найактуальнішу інформацію про використання публічних коштів, – говорить Андреас Бруннбауер, заступник керівника проекту "Ефективне управління державними фінансами" GIZ  – Уряди Німеччини та Великобританії продовжують підтримувати реалізацію нової стратегії реформи системи управління державними фінансами 2017-2021, яка, зокрема, передбачає інтеграцію порталу з іншими інструментами e-governance, як от, наприклад, ProZorro. Інтеграція з іншими системами та подальший розвиток Є-data  може підняти Україну до ще більш високих позицій в міжнародних рейтингах".

За два роки роботи в тестовому режимі портал e-Data.gov.ua став не тільки найбільшою базою відкритих фінансових даних країни. Це єдиний портал в Україні, який повністю відповідає міжнародним стандартам OpenData, тобто він не містить форматів, які важко обробити. Інтеграція з ProZorro та Державною казначейською службою робить промисловий запуск системи очікуваною подією на шляху реалізації "Відкритого бюджету".

"e-Data.gov.ua – це фундамент для управління публічними фінансами, – говорить Оксана Маркарова, Заступник Міністра фінансів, – У тестовому режимі портал діє успішно, тому невдовзі планується його промисловий запуск. Це буде черговим важливим кроком для   впровадження наступного модуля "Відкритий бюджет" для громадськості".

Додамо, що проект Є-data підтримує технічна команда ДУ "Відкриті публічні фінанси", яка менше ніж за рік допомогла підготувати портал до промислового запуску. Зараз вона працює над підвищенням якості даних, що надаються розпорядниками. Для цього узгоджуються правила взаємодії та надання інформації іншими міністерствами та департаментами в Україні.

Адже для того, щоб отримати, наприклад, точну та детальну інформацію про кожного розпорядника, потрібен доступ до даних, які збирають департаменти різних міністерств. Також враховується "людський чинник". Команда ДУ "Відкриті публічні фінанси" розробляє внутрішній інтерфейс, який дозволяє стандартизувати внесення даних про адреси чи імена та зробити це за допомогою однієї ітерації.

 

Інші новини

Коментарі