Як заступник мера Олевська кришує піщане браконьєрство? Докази і факти в ексклюзиві “СтопКору”

13.09.2018 13:30

Після того, як поліція зафіксувала факти незаконного видобутку піску на Житомирщині, заступник мера міста Олександр Ніколайчук зявив про те, що всі дії вчинені правомірно, адже водій КАМАЗа “має товарно-транспортну накладну”.

Про це “Стоп Корупції” розповіли активісти області.

У суботу, 8 вересня правоохоронці зафіксували незаконний видобуток піску на території лісу і сміттєзвалища поблизу села Рудня-Бистра Олевського району на Житомирщині. Там працювала техніка члена виконавчого комітету Олевської ОТГ - Олександра Бабіченка (власника ТОВ “Олевськ Бетон Буд”).

На місце події також прибув заступник мера міста Олевська Олександр Ніколайчук. Посадовець у грубій формі почав спілкуватися з поліцейськими та депутатом округу, який викликав правоохоронців на місце видобутку піску. Заступник стверджував, що пісок там копають на законних підставах.

“Отримавши відповідні експертизи, маючи акт постійного користування на ділянку, КП «Олевськ-РесурсІнвест» спільно з приватним підприємцем Олександром Бабиченком, розпочинають часткову реалізацію піску. Як наслідок, до новоствореного КП «Олевськ-РесурсІнвест» надходять перші кошти, а приватний підприємець власною спецтехнікою вивозить з місця добутку пісок” - заявив Ніколайчук трохи згодом на своїй сторінці у Facebook.

Зазначимо, що за словами активістів, житомирські обласні депутати, рішення про те що б територію ДП «Олевськагроліс» передати в КП «Олевськ-РесурсІнвест» не приймали. Депутати міської ради міста Олевськ також не знали що комунальне підприємство «Олевськ-РесурсІнвест» видобувають пісок і продають його. Факт щодо наявності акту користування ділянкою теж постає під сумнів.

Варто додати, що згідно з інформацією з відкритих джерел, КП «Олевськ-РесурсІнвест» здійснює діяльність в таких напрямках:
- каналізація, відведення й очищення стічних вод;
- лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві;
- лісозаготівлі.

На думку заступника мера, наявність товарно-транспортної накладної у водія вантажної машини теж дає підстави для видобутку піску:

“Поліція приїхала, і переконалася, що діяльність ведеться на законних підставах, а водій КАМАЗа має товаро-транспортну накладну” - зазначив він.

Зауважимо, що товарно-транспортна накладна - це основний документ на вантаж, що повинен оформлятися при здійсненні вантажних автоперевезень. Одночасно з цим ТТН виступає первинним документом бухгалтерського обліку. 

Після того як поліція зафіксувала незаконну діяльність, наступного дня на тому місці поряд із полігоном з порушенням норм законодавства (без здійснення підготовчих робіт для запобігання виділення токсичних речовин у ґрунт) техніка почала засипати кар’єри глибиною 4-5 метри сміттям, яке звозять з полігону ТПВ.

Цікаво, що раніше Олександр Ніколайчук був активістом у боротьбі з “бурштиновою мафією” та навіть став жертвою нападу, внаслідок якої отримав перелом руки.

Нагадаємо, що на початку вересня правозахисники “СтопКору” зафіксували незаконний видобуток піску в промислових масштабах на території лісу і сміттєзвалища поблизу села Рудня-Бистра Олевського району на Житомирщині. Тоді там працювали екскаватори та трактори двох компаній, одна з яких належить дочірньому підприємству дружини мера Олевська - Омельчук Валентині ("Будпослуги №1"), а власником іншої є член виконавчого комітету Олевської ОТГ - Олександр Бабіченко (ТОВ "Олевськ Бетон Буд").

Подробиці читайте в матеріалі: “Піщаним браконьєром Олевська виявився його… мер – відеодокази”.

Коментарі