Як вкрасти чужі інвестиції: журналісти показали схему привласнення бізнесу ділками з Новограда-Волинського

04.07.2017 12:43

Красти чуже майно або привласнювати чужі інвестиції – це в Україні стало, на жаль, нормальним явищем. Та якщо при цьому ще й мати добрих знайомих, воно стає безкарним.

Масштаби рейдерства в Україні вражаючі. Річний обсяг рейдерського перерозподілу власності сягає трьох мільярдів доларів. І, за словами експертів, щороку ця цифра лише збільшується. Про це у своєму розслідуванні розповідає журналіст "СтопКору" Артем Лагутенко.

Подібних історій сотні. Та ми зосередимося на тому, як такі махінації відбуваються у невеликих містах. На прикладі Новограда-Волинського.

Зовні це затишне і чисте місто. З довгою історією та патріотичним населенням.

Тетяна Рибальченко – приватний підприємець. Ділки з Новограда-Волинського переконали її інвестувати мільйони гривень у їхні фірми: "Новоград-Волинський ШЕД" і "Маркол". В результаті жінка збідніла на мільйон доларів.

- Вони практично почали мене, після того, як у мене вже практично не було можливості інвестувати, виштовхувати з підприємства і захопити основні фонди й підприємства в свої руки, – скаржиться потерпіла підприємниця.

Жінка розповідає: дізналася, що її підписи підробляють як "ШЕД", так і "Маркол".

Йдеться про акціонера Сергія Снігиря та керівника підприємства "Новоград-Волинський ШЕД" Ігоря Шевчука. Тетяна запевняє: завдяки підробленню підпису ділки заволоділи її коштами.

- Була оформлена угода купівлі-продажу нерухомості та землі, яка у власності "ШЕД", на власне підприємство першого акціонера Снігірьова Сергія, де Імперія Смаку, засновником якого є його дружина, – розповідає потерпіла.

Тетяна звернулась до поліції Новограда-Волинського. А потім – і до обласної. Журналісти підняли матеріали і з'ясували, що справа набирала швидких обертів і мала явні докази на користь ошуканої підприємниці. Наприклад, судова експертиза підроблення підпису Тетяни.

У квітні 2016-ого року Корольовський районний суд Житомира наклав арешт на майно обох фірм. Та раптово… старший слідчий поліції Житомирської області майор Гриценко закрив справу.

Журналісти "СтопКору" спробували почути пояснення правоохоронців самі. Та в поліції Новограда-Волинського знімальну групу скерували до обласної... А в області на інформаційний запит досі не підготували відповіді.

"СтопКор" вирушив до підприємств "Маркол" і Новоград-Волинський ШЕД. Проте, як виявилося, на місці майже нікого не було.

Снігиря та Шевчука не було. Але від юриста дізнаємося: Шевчук має певні особисті зв'язки із міським головою Новограда-Волинського. Ба більше! Чуємо, що особисті зв'язки переросли у ділові візити. Ігор Шевчук телефоном погодився надати вичерпні пояснення. Та вже при зустрічі у відеозйомці відмовив.

Шевчук заперечив усі закиди на свою адресу. Запевнив, що на підприємстві все легально. Проте жодними документами свої слова так і не підтвердив.

Згодом журналісти вирушили до міського голови, який увесь час заперечував причетність до справ Ігоря Шевчука. Але у своїх відповідях Віктор Леонідович явно плутався. Спочатку він запевнив, що із Шевчуком не спілкується.

Я його знаю, як... жителя міста, – зауважує на зустрічі з журналістами міський голова.

Та вже за кілька хвилин спілкування очільник Новограда-Волинського додав інше: "я його знаю ще з тих пір, як я був головним лікарем". А згодом міський голова обмовився й про те, що саме завдяки Шевчуку в місті з'явився новий керівник поліції. Якраз після призначення нового начальника поліції Новограда-Волинського справу за заявою Тетяни Рибальченко закрили і в місті, і в області.

А ти часом підприємниця, яка інвестувала у фірму мільйони гривень, закупила техніку, автівки, прилади та апаратуру – залишилася по вуха у боргах.

- Мене знекровили в грошах. У мене розпочалися проблеми. Активи забиралися, були заморожені. І практично я залишилася без засобів на існування, – розповідає Тетяна Рибальченко.

Можливо, це кругова порука. А можливо ланцюжок співпадінь. Але подібні афери дрібні в порівнянні з корупцією загальноукраїнського масштабу. Але вони повсюдні. І, на жаль, залишаються за лаштунками уваги суспільства, додає у своєму розслідуванні Артем Лагутенко.

 

 

 

Коментарі