«Я колись оперував людину, яка вбила 15 людей» – Борис Тодуров про лікарський обов’язок та ситуацію в Інституті серця

"Я колись оперував людину, яка вбила 15 людей. Мені його привезли із в’язниці, в нього було розшарування аорти і я як лікар його оперував. Я розумів, що це вбивця, що це серійний вбивця, однак мій прямий обов’язок – його врятувати, а завдання судді – судити, а завдання інших служб – його покарати" - зазначив Борис Тодуров в ексклюзивному інтерв'ю спеціально для "СтопКору".

Журналіст Марія Гураль також поцікавилась інцидентом, який закидають керівнику Інституту серця - скандал навколо знаходження у дитячому відділенні Юрія Крисіна, на той час підозрюваного у причетності до вбивства журналіста Веремія. Далі пропонуємо пряму мову:

Ви запитуєте мене про пацієнта, чиє прізвище я не маю права називати на камеру, адже існує закон про лікарську таємницю, відповідно до якого будь-який лікар може потрапити під кримінальне переслідування. Тож я не можу навіть сам факт перебування пацієнта в клініці підтверджувати або спростовувати. У даній ситуації ми розуміємо, про кого йдеться і я вам відверто скажу, що не маю жодного відношення до цього пацієнта – я не був з ним знайомий і я з ним не дружив. Я вважаю, що осуджений за законом отримав те, що мав отримати за ті дії, які вчиняв на Майдані. Тут він перебував, оскільки скаржився на погане самопочуття стосовно серця, а ми як лікарі зобов’язані госпіталізувати будь-яку людину, у якої є скарги на самопочуття та яка приходить з якимось симптомами.

Ми живемо у правовій державі, ми революцію робили для того, щоб жити в демократичній країні. Саме тому мені держава видала ліцензію на лікування хворого, прокурору держава видала ліцензію на звинувачення, судді – на те, щоб виносити вирок, а людині, яка працює в пенітенціарній службі – дозволено державою виконувати накази. Скажіть, ви хочете, щоб усі ці функції виконував лікар? Моє завдання – лікувати людей.

Я вам скажу відверто, що я колись оперував людину, яка вбила 15 людей. Мені його привезли із в’язниці, в нього було розшарування аорти і я як лікар його оперував. Я розумів, що це вбивця, що це серійний вбивця, однак мій прямий обов’язок – його врятувати, а завдання судді – судити, а завдання інших служб – його покарати.

Тож вриватися в клініку та когось обливати зеленкою – це не спосіб покарання. Будь ласка, якщо ви вважаєте, що він винен – то приведіть його в суд і суд вирішить – саджати його до в’язниці чи ні. Я хочу жити в такій країні, де покарання слідує за злочином - зазначив Борис Тодуров.

Читайте далі: чому Крисін знаходився саме у дитячому відділенні та що насправді відбулося на тренінзі з безпеки, на який "прорвалися" активісти з праворадикального С14...

Коментарі