Син головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича політик Юрій Шухевич різко відповів главі МЗС Польщі Вітольду Ващиковському, який погрожував не пустити Україну в Європу через Бандеру.

Він нагадав поляку, що в історії його батьківщини також є кілька неприємних і неоднозначних сторінок. Про це він заявив в коментарі InfoResist, передає "Діалог.ua".

Нагадаємо, що скандал виник після сумнівного висловлювання Ващиковського про те, що Україна "з Бандерою в Європу не увійде". В українському суспільстві його різку заяву сприйняли "в штики".

Так, Шухевич зазначив, що, якщо слідувати логіці Ващиковського, то Польща взагалі не повинна була увійти в ЄС. Він нагадав про звірства поляків на Волині в 30-х роках, про "операцію Вісла", в ході якої примусово переселили 11 мільйонів німців.

"Їх в такому випадку незаконно прийняли в ЄС, якщо вони не каються, а вони за це не каються", – підкреслив політик. Він також додав, що поляки не повинні вирішувати за українців, хто є героєм, а хто ні.

"Навіщо такі партнери? Вони такі партнери, які хочуть, щоб ми танцювали під їх дудку", – підкреслив Шухевич. "Я б плюнув полякам в пику з огляду на цю ситуацію. Тому що через те, що ми прогинаємося перед кожним голодранцем, то ми так і виглядаємо. А що в Москві скажуть, а в Варшаві скажуть, а в Берліні скажуть, а в Брюсселі скажуть? Зрештою, а в Києві що скажуть? а в Києві нічого не будуть говорити, тому що бояться, як перелякана миша, яка не знає куди кинутися ", – констатував політик.

Нагадаємо, повідомлялося, що Лубківський висловив претензії главі МЗС Польщі за різкі слова з приводу Бандери.

Коментарі