Втеча від правосуддя: де і як живе родина казахстанського олігарха Аблязова

Будучи власником БТА банку, Мухтар Аблязов заснував близько тисячі офшорних компаній, яким видавав кредити начебто на купівлю нерухомості.  Ці компанії належали йому і кредитів назад банку не повертали. Саме так йому вдалося витягнути з банку орієнтовно 5 млрд доларів. Яким чином до афер Аблязова причетні його родичі – дізнавалась команда «СтопКору».

За інформацією керівника прес-служби «БТА» Ельдара Шамсадинова, дані кошти виводилися покроково, тобто протягом трьох років виведення коштів було систематичним. 

Мухтар Аблязов

«Що купували? На що брали гроші? Там є приголомшливі історії про кукурудзу, про боби, про якусь макуху, яка ніколи в житті не завозилася, про якісь мегабудівництва», – зазначає економічний оглядач Денис Кривошеєв, – «В цілому велика частина – це безповоротні кредити, це придбання під неіснуючі товари, кредити під будівлі, які потім не були виявлені у власності банку».

У минулому розслідуванні «СтопКор» розповідав, як Мухтару Аблязову вдалося втекти від правосуддя Казахстану в Англію, де згодом слухались справи в судах. Звідти – до Франції, де він просидів у СІЗО 3,5 роки. У цій країні екс-банкір і досі переховується. Наразі журналісти ретельніше дослідили, хто з його родичів причетний до масштабної крадіжки коштів з БТА Банку та як саме це відбувалось.

У Мухтара Аблязова і його дружини Алми Шалабаєвої є 4 дітей – Мадіна, Мадіяр,  Алуа та Альдіяр. Мадіна Аблязова вийшла заміж за Ільяса Храпунова – сина колишнього мера Алма-Ати Віктора Храпунова, який також переховується від казахстанського правосуддя через крадіжку державних коштів в особливо великих розмірах.  У Алми Шалабаєвої є два брати – Сирим та Салім Шалабаєви, які теж причетні до оборудок БТА-Банку. 

 

Тож де і як  наразі живе родина казахстанського олігарха?  Протягом двох місяців журналісти «СтопКору» збирали інформацію і шукали їх у Європі. Дивіться у новому сюжеті: 

 

 

Коментарі