Всі свої. Держлісагентство відбирає кишенькові ГО до громради?

92 громадські організації запропонували своїх кандидатів до участі у виборах членів громадської ради при Держлісагентстві, утім результати відбору викликають сумніви у прозорості та чесності процесу. До складу органу пройшли маловідомі ГО. Про це повідомляє правозахисник ГО "Стоп корупції" Костянтин Варшавський, який слідкував за засіданням установчих зборів для формування Громадської ради при Державному агентстві лісових ресурсів України. 

"Своїх людей до громадської ради при Держлісагентстві запропонували, наприклад, такі відомі широкому загалу громадські організації як "Автомайдан", "Стоп корупції". Утім жоден з делегатів не пройшов, перемогу здобули представники маловідомих, сумнівних рухів. За нашою інформацією, усім представникам кишенькових ГО приходили SMS-повідомлення з даними, за кого голосувати. Примітно, що на самих зборах жодна з маловідомих організацій не презентувала себе, не розповідала про свою діяльність. Усі присутні заздалегідь знали, кого обирати. Складається таке враження, що Держлісагентство відібрало собі зручних, підконтрольних членів Громради. Схоже, агентство боїться, що все, що відбувається в середині відомства, стане відоме громадськості", – зазначив правозахисник.

Нагадаємо, навесні 2018 року у своїх розслідуваннях журналісти "СтопКору" показали масштаби варварської вирубки та тотального знищення лісу в Карпатах.

Лише за минулий рік зафіксували понад 7,5 тисяч незаконних рубок. Збитки, завдані державі, оцінюють у сотні мільйонів гривень. Журналісти розказали, що таке міжнародна сертифікація деревини FSC чи дієва вона в Україні. А також презентували результати аудиту підприємств лісової галузі.

Знімальна група провела власну перевірку та виявила низку порушень в роботі одного з лісових господарств в Івано-Франківській області. Разом із журналістами на виїздах працював експерт у галузі.

Комісія з аудиту, до складу якої входила журналістка "СтопКору" Лілія Ткачук, виявила порушення стандартів, передбачених вимогами сертифікату FSC у роботі ДП "Вигодський лісгосп". Ідеться про недотримання правил техніки безпеки, порушення екологічних норм та недотримання правил господарювання в лісі.

Після рейду "СтопКору" та спільного аудиту у ДП почались звільнення, догани, а керівництво отримало термін на усунення виявлених порушень.

Додамо, що активісти "Стоп корупції" неодноразово проводили акцію протесту під стінами Держлісагентства проти масового знищення українського лісу та тотальної корупції у лісовій галузі. Під агентство представники проекту приносили бензопилу, тирсу та валюту.

Коментарі