ВРУ звернулась до Польщі щодо скандального “закону про бандеризм”

ВРУ закликала польську владу відхилити закон польський Інститут національної пам'яті. Українські депутати також наголосили на необхідності повернути українсько-польські відносини у правильне русло.

Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 6 лютого, у ВРУ проголосували за постанову про звернення до Польщі щодо "закону про заборону бандеризму". 242 народні обранці віддали свій голос "за". У постанові українські депутати закликають Польщу внести в українсько-польські відносини зваженість, раціональність та доброзичливість.

"Лише об'єктивна, зважена і неупереджена оцінка усіх історичних обставин, спільне пізнання фактів історії, застосування персональної, а не колективної відповідальності за злочини проти людяності та воєнні злочини, які мали місце упродовж першої половини ХХ століття, належна повага і рівна турбота з вшанування пам'яті усіх жертв на території обох наших держав та щире християнське прощення, до якого закликав Святий Іван Павло ІІ, дозволять нам уникнути взаємних помилок минулого і будувати міцне і надійне стратегічне партнерство", – йдеться у заяву українських депутатів.

Нагадаємо,  26 січня Сейм Польщі схвалив поправки до закону про польський Інститут національної пам'яті. 1 лютого документ схвалили у Сенаті. Так, він передбачає покарання за пропаганду та підтримку дії ОУН та УПА.  У документі українців визначають як "злочинних націоналістів" та "колаборантів Третього рейху".

Раніше віце-прем'єр міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що Україні не варто давати дзеркальну відповідь сусідній країні. Вона також зауважила, що є шанс, що президент Анджей Дуда не підпише закон, однак він дуже маленький. Тим не менше вона закликала вирішити це проблемне історичне питання демонструючи незадоволення, неприйняття та незгоду.

Тим часом США попередили, що Польща ризикує побити горшки одразу з декількома країнами.

Коментарі