Власників ТМ “Гаврилівські курчата” затримали за порушення еконорм

Після обшуку приміщення, що належить ТОВ «Агромарс», слідчими Нацполіції прийнято рішення затримати власників холдингу Марину та Євгена Сігалів та виконавчого директора Марченко. За інформацією власних джерел, після надання пояснень Сігалів було відпущено. ТОВ «Агромарс» – одна з найбільших сільськогосподарських компаній із власною франчайзинговою мережею ТМ «Гаврилівські курчата». Діяльність птахофабрики на Київщині неодноразово була в епіцентрі скандалів через порушення екологічних норм та ставала темою розслідувань «СтопКору». Наразі керівництво чекає на обрання запобіжного заходу в ізоляторі тимчасового тримання.

Зазначимо, обшук приміщення ТОВ «Агромарс» проводився у рамках досудового розслідування кримінального провадження, відкритого через порушення правил екологічної безпеки. Обшук проводився у приміщенні, що належить холдингу, за адресою с. Гаврилівка, вул. Шевченка, 3. В ході обшуку слідчі вилучили статутні документи, проектну й дозвільну документацію та документи первинного бухгалтерського обліку, в яких зафіксовано факти утворення, збирання, перевезення, зберігання, оброблення, знешкодження, утилізації та видалення побічних продуктів тваринного походження. А також особових справ, наказів про призначення та посадових інструкцій Сігал М.А. та Марченко О.А.

Нагадаємо, ТОВ «Агромарс» – одна з найбільших сільськогосподарських компаній із власною франчайзинговою мережею ТМ «Гаврилівські курчата». Власниками холдингу є родина Сігалів: одіозний регіонал Євген Сігал та його дружина Марина Сігал. Крім цього, ТОВ «Агромарс» відзначився у низці скандалів – мешканці Гаврилівки неодноразово били на сполох щодо порушень екологічних норм з боку підприємства. Зокрема, йшлося про серію випадків викидів на території села тушок мертвих тварин та вивезення відходів підприємства і нечистот прямо на поля.

Підтримували місцевих мешканців у боротьбі проти порушення еконорм з боку ТМ «Гаврилівські курчата» й правозахисники «СтопКору».

Нагадаємо, у травні «СтопКор» спільно з жителями Гаврилівки викрив «ноу-хау» із захоронення відходів місцевою птахофабрикою.

ТОВ «Комплекс Агромарс», яке реалізовує продукцію ТОВ «Гаврилівські курчата», зсипає тушки мертвих тварин у траншеї, трупи змішують із тирсою, а вирви зрівнюють із землею. Про такий метод захоронення відходів виробництва стало відомо активістам «СтопКору» та жителям села Гаврилівка під час чергового викриття незаконних дій птахофабрики із забруднення довкілля.

«Узимку виробник використовував спосіб так званого дискування відходів, за машиною, яка з цистерни зливала непотріб, їхав трактор, який переробляв землю спеціальними дисками. Цього разу зловмисники вигадали інше ноу-хау», – розповідають місцеві жителі.

На своїй сторінці у соцмережі жителька Гаврилівки оприлюднила відео з місця захоронення та поділилась враженнями від побаченого.

Нагадаємо, раніше активісти «Стоп корупції» стали свідками того, як у селі Гаврилівка місцева птахофабрика масово викидає тушки мертвих тварин. За даними представників проекту, звалища з трупів створює ТОВ «Комплекс Агромарс», яке реалізовує продукцію ТМ «Гаврилівські курчата». Представники проекту пікетували підприємство та навідались за роз’ясненням ситуації до голови села.

«Ми на власні очі побачили жахливе видовище – сотні тушок тварин, таких звалищ на території села кілька. Стоїть страшенний сморід. Усе це йде у ґрунтові й стічні води. Ситуація набирає катастрофічних обертів. Ми звернулись до місцевої влади. Голова села висловив готовність боротись із порушеннями в роботі птахофабрики. Ми плануємо звертатись у компетентні органи та служби», – зазначили активісти «Стоп корупції».

Коментарі