Влада і громада Гаврилівки на Київщині підтримала “СтопКор” у боротьбі з птахофабрикою, яка отруює село

Сільська влада та громада села Гаврилівка Київської області підтримала ініціативу щодо ліквідації порушень у діяльності ТОВ «Комплекс Агромарс», яке реалізує продукцію ТМ «Гаврилівські курчата». Ідеться про систематичне вивезення з території підприємства тушок мертвих тварин та їх незаконне складування у селі. 

Про свою підтримку представники Гаврилівки повідомили активістів «Стоп корупції» під час зборів громади.

«Активісти ГО «Стоп корупції» відвідали збори села Гаврилівка, де голова сільської ради звітував перед населенням. Журналісти підняли дуже болюче питання для місцевого населення. Компанія «Комплекс Агромарс» нахабно отруює людей. Керівництво вивозить трупи курей на поля, де не утилізує їх, а складує, присипаючи 2-3 см ґрунту. Такі незаконні дії призводять до екологічної катастрофи. Місцева громада підтримала активістів та журналістів «Стоп корупції» та готова продовжувати боротьбу проти злочинів керівників підприємства.

Також ми поспілкувались із головою сільської ради, який висловив готовність не лише підтримувати нас, а й залучати громадськість до боротьби з беззаконням з боку птахофабрики», – розповіли про результати зборів у «Стоп корупції».

Додамо, що днями чиновники Вишгородської РДА вдали, що не володіють інформацією щодо діяльності скандальної птахофабрики у Гаврилівці. Ідеться про ТОВ «Комплекс Агромарс», яке реалізує продукцію ТМ «Гаврилівські курчата» та забруднює село Гаврилівка викидами мертвих тварин. Подробиці зустрічі з першим заступником Вишгородської райадміністрації повідомили активісти «Стоп корупції».

«Влада району вдає, ніби не знає, що відбувається на підприємстві, яке протягом року постійно забруднює село Гаврилівка трупами тварин. Місцеві скаржаться на жахливий сморід. У поліції не розслідують численні порушення в роботі птахофабрики. Ми поспілкувались із першим заступником голови РДА. З’ясували, що чоловік уже на пенсії, та попри порушення законодавства продовжує працювати на державній службі.

Окрім того, ми підловили чиновника на нав’язуванні у стінах адмінбудівлі певного віросповідання та перегляді телеканалів проросійського спрямування», – розповіли активісти «Стоп корупції».

Нагадаємо, раніше активісти «Стоп корупції» розшукували на робочому місці головного прокурора Вишгородського району через справу про порушення в роботі ТОВ «Комплекс Агромарс», яке реалізовує продукцію ТМ «Гаврилівські курчата». Ідеться про серію викидів із птахофабрики тушок мертвих тварин. Подробиці повідомили активісти проекту.

«Колеги головного прокурора району спочатку сказали, що керівник вийшов, потім після огляду приміщень прокуратури ми знайшли мобільний номер очільника відомства. У телефонній розмові той зазначив, що нібито повертається із наради, хоча приїхав на місце за кілька хвилин. Ми припускаємо, що прокурор просто хотів уникнути зустрічі з нами, а підлеглі його прикривали», – розповіли журналісти «Стоп корупції».

Додамо, що вранці активісти «Стоп корупції» пікетували Вишгородський відділ поліції Головного управління Національної поліції України у Київській області через порушення в роботі ТОВ «Комплекс Агромарс», яке реалізовує продукцію ТМ «Гаврилівські курчата». Ідеться про викиди з виробництва на територію села Гаврилівка трупів тварин. У ході акції мітингувальників запросив до себе очільник правоохоронного відомства Олександр Дудник. Подробиці повідомили журналісти проекту.

«Начальник поліції зазначив, що обіймає свою посаду лише другий тиждень і не володіє ситуацією навколо виробництва. Хоча, на нашу думку, це відмовка, оскільки під час нашого минулого виїзду та пікету під стінами «Гаврилівських курчат» на місці був його заступник. І керівник цю інформацію підтвердив нам на камеру. Ми не розуміємо, чому попри те, що місцеві жителі неодноразово скаржились на викиди мертвих тварин із птахофабрики, у поліції не реєструють кримінальні провадження за цими фактами. Правоохоронці зазначають, що нібито зараз тривають якісь експертизи, однак це не поодинокий випадок», – розповіли активісти «Стоп корупції».

Нагадаємо, раніше активісти «Стоп корупції» стали свідками того, як у селі Гаврилівка місцева птахофабрика масово викидає тушки мертвих тварин. За даними представників проекту, звалища з трупів створює ТОВ «Комплекс Агромарс», яке реалізовує продукцію ТМ «Гаврилівські курчата». Представники проекту пікетували підприємство та навідались за роз’ясненням ситуації до голови села.

«Ми на власні очі побачили жахливе видовище – сотні тушок тварин, таких звалищ на території села кілька. Стоїть страшенний сморід. Усе це йде у ґрунтові й стічні води. Ситуація набирає катастрофічних обертів. Ми звернулись до місцевої влади. Голова села висловив готовність боротись із порушеннями в роботі птахофабрики. Ми плануємо звертатись у компетентні органи та служби», – зазначили активісти «Стоп корупції».

Коментарі