Війна на Донбасі підняла Україну у світовому рейтингу смертності

В ООН представили результати нового дослідження смертності у світі. Україна знову зайняла перше місце за кількістю смертей від підриву мін. Однак це не єдине "досягнення" України з часів війни на Донбасі.

Новину передає "Преса України".

В ОНН почали підбивати підсумки поточного року. За останні одинадцять місяців війна на сході України забрала життя 103 людей. Як зазначається, їх смерть наступила через розрив міни. У зв'язку з цим Україна посіла перше місце за смертністю серед усіх країн.

Всього, починаючи з 2014 року на Донбасі вбили щонайменше 2500 мирних жителів, в той час як поранення отримали понад 9000 осіб. В організації також наголосили, що втрати Україною за період війни становлять понад 10 тисяч людей.

Крім того, координатор системи ООН в Україні Ніл Уокер додав, що Україна також зайняла третє місце у світі за забрудненням територій мінами.

"Ми спостерігаємо постійний непропорційний вплив кризи на простих українців. Конфлікт підриває безпеку та захист. У цій затяжній кризі мільйони сімей опинилися у зоні бойових дій, а вимушені мігранти все більше втрачають надію на майбутнє", – зазначив він раніше.

Нагадаємо, в ООН заявили, що цієї зими понад 4 млн українців потребуватимуть допомоги. За попередніми даними, цього року в організації не можуть виділити кошти на потреби громадян, які постраждали внаслідок гібридної війни. Однак у наступному році ООН планує виділити $187 млн гуманітарної допомоги.

Коментарі