Вивозять награбоване на очах у поліції: на Видубичах браконьєри замітають сліди

Кілька днів поспіль київські браконьєри з ТОВ "Мостобуд" вивозять з промзони по вулиці Промисловій, 4 незаконно видобутий пісок. Щоб зупинити рух вантажівок та протиправну діяльність підприємців, з якими столична влада розірвала договір оренди, активісти ГО "Стоп корупції" звернулись до прокуратури та поліції Голосіївського району. Та замість того, щоб покласти край вивезенню награбованих надр, правоохоронці лише перевірили документи у водіїв машин, а потім просто поїхали. 

На місці постійно перебувають невідомі молодики, які надають послуги з охорони об'єкта та відтісняють активістів від вантажівок з піском.

Зазначимо, що 16 січня рішення про розірвання договору оренди із ТОВ "Мостобуд", яке проводило незаконний видобуток надр по вулиці Промисловій, 4, пройде погодження в усіх департаментах КМДА і набуде чинності. Про це напередодні активіста "Стоп корупції" Романа Литвина повідомила заступник начальника управління забезпечення діяльності заступника міського голови – секретар Київської міської ради Олена Пихтіна.

За даними представників проекту, підприємці з ТОВ "Мостобуд" тим часом використовують бюрократичні моменти на свою користь і вивозять з території промзони на Видубичах пісок.

Нагадаємо, 20 грудня 2018 року Київрада поставила вирішальну крапку в історії про нелегальний видобуток піску у промзоні на Видубичах і розірвала договір оренди з ПАТ "Мостобуд".

За роки користування землею підприємство не доплатило громаді Києва понад 100 мільйонів гривень та завдало збитків екології.
Громадські активісти "Стоп корупції" спільно з командою однодумців провели серію акцій протесту через діяльність піщаних браконьєрів. Також на виїзді з території підприємства висипали гору землі та встановлювали піратський прапор на знак протесту проти чорного бізнесу.

Боротьба за припинення незаконної діяльності тривала понад рік.

Коментарі