Вищий госпсуд відмовив скандальному заводу “Фанплит” у розстрочці на пеню за штраф у 15 мільйонів

Рішенням Вищого господарського суду відмовлено в задоволенні скарги заводу з виготовлення фанери та плит «Фанплит». Йдеться про прохання керівництва підприємства отримати розстрочку на виплату судового збору за штраф у 15 мільйонів гривень. Сума, на яку дирекція заводу просила відтермінування, складає понад 300 тисяч гривень. Про це стало відомо активістам «Стоп корупції».

«Це справа за позовом ГПУ в інтересах України в особі АМКУ про порушення ЗУ «Про захист економічної конкуренції». Відповідно, «Фанплит» повинен сплатити трохи більше як 15 млн штрафу і приблизно таку ж суму пені, що разом становить 31 млн грн. «Фанплит» подав заяву про перегляд рішення Вищого господарського суду до ВСУ. Попросив розстрочити сплату судового збору (312 тис). ВСУ відмовив у розстрочці й тому повернув заяву «Фанплиту», тобто до усунення порушень, а саме подачі доказу сплати судового збору», – розповіли активістам «Стоп корупції».

Нагадаємо, уранці активісти «Стоп корупції» запустили димові шашки під будинком директора заводу «Фанплит» Палладія Горбатюка. Представники проекту запустити у повітря жовто-блакитний дим. Таким чином стопкорівці закликали керівника заводу припинити отруювати жителів Дніпровського району викидами від роботи підприємства.

Додамо, днями на завод з виготовлення фанери та плит «Фанплит», на роботу якого скаржаться жителі Дніпровського району, приїхав перший заступник Київського міського голови Віталія Кличка Микола Поворозник.

Додамо, що жителі ЖК «Комфорт Таун» у Дніпровському районі Києва зафіксували факт роботи заводу з виготовлення фанери та плит «Фанплит». Про це активісти повідомили «Стоп корупції».

«Ми невідкладно виїхали на місце та переконались у тому, що попри заборони, порушення екологічних норм, борги та численні акції протесту громади масиву, завод продовжує працювати. Проти ночі з труб підприємства валив густий чорний дим. Ми викликали на місце правоохоронців, слідчо-оперативна група зафіксувала усі факти порушень з боку «Фанплиту», – розповіли активісти «Стоп корупції».

Зазначимо, що напередодні активісти «Стоп корупції» звернулись до Верховної ради України з метою припинення порушення ПрАТ «Фанери та плити» вимог ЗУ «Про охорону атмосферного повітря» та недопущення порушення прав, законних інтересів, життя та здоров’я мешканців Дніпровського та Дарницького району, зокрема, не забезпечення захисту навколишнього природного середовища та безпеки держави. Про це йдеться у колективному зверненні, яке представники проекту передали до відділу звернення громадян парламенту.

«У документі ми просимо народних обранців взяти ситуацію під особистий контроль, посприяти якнайшвидшому створенню та оперативному функціонуванню тимчасової міжвідомчої робочої групи з питань формування плану заходів з вирішення проблемних питань функціонування заводу ПрАТ «Фанери та плити» з метою його винесення до промислової зони міста.
Повідомити про результати розгляду заяви у встановленому законом порядку», – зазначили активісти проекту.

«Члени ГО «Стоп корупції», мешканці ЖК «Комфорт Таун» та інші мешканці Дніпровського й Дарницького району міста Києва виражають занепокоєння та обурення стосовно порушення вимог природоохоронного законодавства ПрАТ «Фанери та плити».

Так, в ході здійснення громадського розслідування активістами було виявлено ряд порушень вимог природоохоронного законодавства ПрАТ «Фанери та плити» під час здійснення господарської діяльності, а саме наднормативний викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря, зокрема, без проведення інвентаризації такого, в порушення вимог ЗУ «Про охорону атмосферного повітря».

Актом перевірки державної екологічної інспекції у м. Києві від 17.10.2016 року встановлено порушення природоохоронного законодавства та винесено припис від 25.10.2016 року, яким зобов’язано усунути недоліки. Внесено подання про анулювання дозволу на викиди №80366000000-004 від 15.08.2013 року, в задоволенні якого було відмовлено.

Актом перевірки державної екологічної інспекції у м. Києві від 07.04.2017 року щодо порушення природоохоронного законодавства винесено припис від 28.04.2017 року, яким зобов’язано усунути недоліки. Внесено подання про анулювання дозволу на викиди №80366000000-004 від 15.08.2013 року, в задоволенні якого було відмовлено.

Актом перевірки державної екологічної інспекції у м. Києві від 27.10.2017 року щодо порушення природоохоронного законодавства винесено припис від 10.11.2017 року яким зобов’язано усунути недоліки.

Зокрема, відповідно до ухвали Дніпровського районного суду міста Києва (провадження №

Встановлено, що мешканцями «Комфорт Тауну» подано звернення про створення міжвідомчої робочої групи з представників постійних комісій Київської міської ради з питань екологічної політики, з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики та з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Проте, згідно з відповідями Департаменту промисловості та розвитку підприємництва від 10.01.2017 №052-235 отримано відповідь, що рішення про створення тимчасової міжвідомчої робочої групи з питань формування плану заходів з вирішення проблемних питань функціонування заводу є недоцільним.
Станом на теперішній на заводі ПрАТ «Фанери та плити» продовжується використання обладнання для спалювання деревинної тріски, яке під’єднане до термомасляної установки «Конус-Кесселя», що є порушенням вимог ЗУ «Про охорону атмосферного повітря».

У зв’язку з тим, що Київською місцевою державною адміністрацією грубо нехтуються права, законні інтереси, життя та здоров’я мешканців Дніпровського та Дарницького району, виникла об’єктивна необхідність у Вашому втручанні з метою нагального вирішення проблеми», – ідеться у самому тексті звернення.

Коментарі