Віртуальний благоустрій Осокорків: як противники розвитку району хочуть зробити екопарк без фінансів

Зазирнути у "Вікно можливостей" і побачити примарний благоустрій Південних Осокорків. Таку можливість отримали відвідувачі прес-конференції за ініціативи представників ГО "Екопарк Осокорки".

Жодних розрахунків, планів, коштів або підтримки інвесторів. Цифри з повітря, розвиток екозони – на словах. Так виглядала презентація активістів, які виступають проти розвитку і розбудови району, а замість цього хочуть зробити на березі озера Небреж так званий екопарк.

За словами члена ГО "Екопарк Осокорки", особливістю цього парку буде те, що він виконуватиме роль буфера між очисними спорудами міста Бортничі та житловим масивом Осокорки. Орієнтуватись планують на європейський досвід і розраховують на підтримку міської влади та залучення для реалізації проекту меценатів.

Однак, відповідаючи на запитання журналістів щодо кошторису та фінансування парку, екопарківці не змогли надати чутку відповідь.

Серед доповідачів було двоє представників ГО "Екопарк Осокорки" та заступник голови ГО  "Українська Гільдія Активістів".

У ході прес-конференції організатори ГО "Екопарк Осокорки" та голова "Української Гільдії Активістів" неодноразово наголошували, що громада категорично проти забудови без всіляких компромісів.

"У випадку, якщо забудовник почне будівельні роботи, громада не зможе утримувати таку велику кількість людей без активних дій", – зазначив співорганізатор прес-конференції.

Зазначимо, що активісти ГО "Екопарк Осокорки" регулярно протестують проти розвитку та розбудови Осокорків, блокують будівництво житлового комплексу, об'єктів соціальної інфраструктури та облаштування берегової смуги. До своїх протестів залучають радикально налаштованих молодиків, вдаються до провокацій, пошкодження майна забудовника, сутичок з використанням фаєрів та димових шашок. При цьому компанія-забудовник постійно пропонує досягти консенсусу та готова показати усі дозвільні документи на роботи.

Додамо, що ТОВ "Аркада будівництво" за результатами рейтингу "Мінфіну" – лідер з житлового будівництва у Києва. Серед основних критеріїв оцінки діяльності компанії – стабільність, надійність та довіра інвесторів.

У планах забудовника провести облаштування Південних Осокорків та запустити в роботу нову електропідстанцію для потреб усього району.

Коментарі