Вірменія, Сербія та Росія – на які країни рівняється Україна, приймаючи законопроект № 2413-а про передачу регулювання фінансового ринку до НБУ

21 листопада відбулась прес-конференція щодо законопроекту № 2431-а (більш відомий як СПЛІТ), який 22 листопада 2018 року Верховна Рада України планує розглянути у другому читанні. Законопроектом передбачається передати регулювання та нагляд за небанківським фінансовим ринком від Нацкомфінпослуг до Національного банку та НКЦПФР.

Даний законопроект означає "зачистку" всього ринку небанківських фінансових послуг, вступає у суперечність із законами та Конституцією України.

На думку генерального директора Української асоціації інвестиційного бізнесу Андрія Рибальченка, законопроект не має нічого спільного з реформуванням, як його намагаються представити автори.

"Цей законопроект пропонує лише механічний розподіл частково функцій Нацкомфінпослуг між Національним банком та НКЦПФР. Ми запитали, де таке ще існує у світі. Відповідь – це Вірменія, Сербія та Росія. Дивний вибір такого шляху. Ми не отримали відповіді, куди ми йдемо. Кажуть, що СПЛІТ – концентрація нагляду, але ж цього не відбувається, натомість здійснюється ще більший розрив функцій, ніж раніше. Тож у чому полягає концентрація – незрозуміло. Не може бути функції нагляду та функції регулювання/розвитку під одним дахом" – прокоментував він.

Також віце-президент Національної асоціації кредитних спілок (НАКСУ) Людмила Кравченко зазначила наявність недоліків у даному законопроекті.

"Велика вада – абсолютна відсутність будь-яких процедур і можливість НБУ як регулятора вирішувати питання власними нормативно-правовими актами. Зазначу, що президент України Петро Порошенко 20 вересня у зверненні до ВР наголосив що "режим одноосібної влади ні до чого доброго Україну не привів". Отже, для нашої держави буде краще не допускати монопольну діяльність будь-якого органу. Тож підкреслю, що ухвалення законопроекту 2413-а приведе до абсолютного свавілля на ринку фінансових послуг" – заявила вона.

Прес-конференція щодо Законопроекту 2413а, яким влада хоче монополізувати управління та регулювання ринків фінансових послуг в Україні. Думки експертів, депутатів, учасників ринку та громадськості

Posted by Стоп корупції on Kolmapäev, 21. november 2018

На захист своєї справедливої позиції учасники небанківського фінансового ринку оголосили про проведення масштабної акції протесту під Верховною Радою України 22 листопада 2018 року (вул.Хрещатик, 4, конференц-зал).

Коментарі