Вінницький суд закрив прострочене кримінальне провадження проти активіста “Стоп Корупції”

19 жовтня Вінницький апеляційний суд закрив кримінальне провадження проти активіста "СтопКору" з Житомирщини Богдана Лавренчука, а також Вінницький міський суд ухвалив рішення щодо внесення відомостей в ЄРДР про злочинне угрупування, до складу якого входять представники поліції, прокуратури та судів.

Майже три роки тягнулась ця безпідставно відкрита справа, але завдяки наполегливості та боротьбі стопкорівців суд був змушений прийняти рішення та відновити справедливість.

У день засідання вперше в історії "СтопКору" у приміщенні суду відбувся брифінг борців із корупцією з представниками ЗМІ. Там вони обговорили хід та подробиці справи, яка була безпідставно відкрита проти Богдана Лавренчука.

Після отримання позитивного результату активісти провели мирну акцію під будівлею суду, на якій закликали суддів припинити приймати неправомірні рішення й не порушувати закон.

"В Україні народ є головним представником влади й саме народ дав вам повноваження. Їх ви отримали для того, щоб згідно із законом вирішувати судові спори. Ми вимагаємо дотримуватись закону і якщо він буде порушений, то ми повернемось і судді будуть змушені відповідати за свої неправомірні вчинки" – заявили вони.

Як повідомляв раніше "СтопКор", два роки тому до Богдана Лавренчука, який здійснював підприємницьку діяльність в Житомирській області, прийшли представники поліції й почали вимагати гроші за дозвіл на ведення бізнесу. У разі відмови погрожували кримінальною відповідальністю.

Коли чоловік сказав, що не платитиме й не порушуватиме закон, поліцейські написали заяву про злочин, яка потягнула за собою досудове кримінальне провадження й згодом справа була передана прокуратурою до суду. Тоді проти підприємця відкрили 3 досудові кримінальні провадження. Але станом на 2018 рік термін давності щодо притягнення до кримінальної відповідальності вже сплив, однак судові розгляди у справах все ще тривали.

Активісти були впевнені, що суд навмисне затягує справу. Саме тому вони написали заяву про діяльність організованої злочинної організації, до складу якої входять представники поліції, прокуратури та суддів різних судів.

Також, щоб притягнути Лавренчука до бодай якоїсь відповідальності, поліція ходила по домівках людей і просила їх писати неправдиві заяви про нібито скоєні чоловіком злочини. Подробиці про це читайте в матеріалі: "На Житомирщині поліцейські змушують людей писати фейкові заяви".

Коментарі