Вінницький атовець-мільйонер незаконно володіє приватним підприємством – ЗМІ

Андрій Грачов, начальник відділу допомоги учасникам АТО при Вінницькій ОДА, є директором приватного підприємства, чим порушує чинне законодавство.

Про це пише вінницьке видання Vlasno.info.

Вінницький атовець Андрій Грачов, який є начальником відділу допомоги учасникам АТО при Вінницькій ОДА, за останній час "засвітився" у гучних ситуаціях: задекларував 18 мільйонів гривень, причетний до конфлікту з активістами під час сесії у Вінницькій міській раді.

Андрій Грачов, бувши державним службовцем, відповідно до бізнес-пошуку YouControl, є керівником-підписантом у ТОВ "МК тут все". Хоча сам Грачов офіційно припинив свою діяльність як ФОПа (фізичної особи підприємця).

Згідно зі ст. 25 Закону України "Про запобігання корупції" начальник відділу допомоги учасникам АТО не може поєднувати державну службу з підприємницькою. Відповідно до чинного законодавства, за таке мають право звільнити з роботи, – каже юрист Олексій Мусіровський.

Основний вид діяльності підприємства: роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами. Зареєстровано підприємство на квартирі, яка находиться за адресою Олександра Довженко (Ленінградська), 83. Згідно із Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, цю квартиру у 2013 році зареєстрував на себе батько атовця Сергій Грачов.

Статутний капітал ТОВ "МК тут все" – 100 тисяч гривень. Власником підприємства є сестра начальника відділу допомоги учасникам АТО при Вінницькій ОДА Анна (Ганна) Грачова. Станом на 1 грудня 2016 року підприємство має податковий борг у 3 830 гривень.

Взагалі ТОВ "МК тут все" "не дуже любить" платити податки та повертати банківські борги. У 2012 році Вінницький окружний адміністративний суд виносив вирок стягнути з підприємства 5000 та 6800 гривень, а у 2015 році – 47 гривень, які вони заборгували податковій. Господарський суд Вінницької області у 2014 році вирішив на користь одного із банків стягнути з ТОВ "МК тут все" 48634,23 гривні заборгованості по кредиту; 14187,10 гривень заборгованості по відсотках за користування кредитом; 3009,30 гривень пені за несвоєчасне виконання зобов'язань за договором; 3783,58 гривень заборгованості по комісії за користування кредитом; 1827,00 гривень судового збору.

Згідно з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, на все майно ТОВ "МК тут все" накладено арешт. На квартиру дружини начальника відділу допомоги учасникам АТО при Вінницькій ОДА Олену Бессарабу оформлена іпотека у 66 тисяч доларів. Сам Андрій Грачов у розмові з журналістами Vlasno.info зазначав, що у його декларації є помилка і фінансові зобов'язання його родини – не 65 доларів, як вказано в декларації, а набагато більше. Просто чомусь не стоїть три нулі біля цього числа.

Журналісти надіслали запит у НАЗК, щоб з'ясувати, чи просив Андрій Грачов дозволу усунути помилки в його декларації.

 

Коментарі