Відсутність справедливості призвела до тотального падіння рейтингу президента – точка зору

Відсутність справедливості в країні призвела до тотального падіння рейтингу президента, який змушений відповідати за осіб, з якими він навіть не знайомий. І, найсумніше, що навіть помінявши тисячі президентів, допоки в поліції, СБУ і прокуратурі працюють сумнівні постаті, народ буде звинувачувати главу держави, який відповідає за всі справи в країні.

Шостого лютого активісти "Стоп корупції" після виявлення факту голосування депутата Генічеської міської ради Швеця В.В. за надання права безкоштовної приватизації земельної ділянки своєму синові звернулися в Управління захисту економіки в Херсонській області для відповідного реагування.

А реагування повинно було полягати в притягненні депутата, який виявив кращі батьківські почуття (що похвально) до свого сина коштом майна громади (це варте осуду не тільки з етичної точки зору, але й з позиції Кодексу про адміністративні правопорушення), до відповідальності.

Примітно те, що депутат, не криючись, заявив перед голосуванням, що у нього є конфлікт інтересів при прийнятті цього рішення. Однак це не зупинило його проголосувати "ЗА". Поліція отримала всі необхідні документи для прийняття законного процесуального рішення. Проте сьогодні, 11 квітня, до журналіста несподівано подзвонили. Телефонував співробітник поліції Антон Янзін. Він запропонував зустрітися і передав при зустрічі відповідь на заяву про корупційне правопорушення депутата. Відповідь була підписана 22 березня №Н-24/39/120/01-19 начальником Управління захисту економіки в Херсонській області А.М. Петренком.

На резонне питання "Чому три тижні не відправляли лист?" журналіст отримав відповідь: "Ви самі знаєте, які події відбуваються в країні, тому вирішено було передати лист особисто". Ще більше здивування викликав зміст листа. Всі факти, викладені в заяві, підтвердилися, але оскільки при голосуванні вирішувалося питання щодо групи осіб, то депутат Швець віддав свій голос за інших громадян, а не за сина, який був в цьому списку! Ось вам шах і мат усій антикорупційній політиці держави, коли державні інституції в особі своїх правоохоронців нахабно, цинічно "відмазують" від відповідальності корупціонерів.

Ми вже не акцентуємо увагу на незаконності безкоштовної приватизації земельних ділянок, на які поклали око Генічеські депутати разом з прокурором Генічеська (про це йшлося в сюжеті "СтопКору"). Елементарне, засноване на незаперечних доказах корупційне правопорушення залишається безкарним. Це результат реформ Національної поліції та антикорупційних реформ, що впираються в поліціянта Антона Янзіна, який сфабрикував фільчину грамоту і дав її підписати своєму керівнику. А той, не читаючи, підмахнув. І плювати їм на Конвенцію ООН проти корупції, закони України та методичні рекомендації НАЗК.

"У світі існує чітке бачення того, що корупція становить серйозну загрозу верховенству права, підриває основи демократії, нівелює соціальну справедливість, перешкоджає економічному розвитку та загрожує належному виконанню державою своїх зобов'язань щодо поваги, захисту, сприяння та виконання прав людини, що знайшло своє відбиття в Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції від 31 жовтня 2003 року, яка набрала чинності для України з 1 січня 2010 року і є частиною національного законодавства України, як зазначено в ст. 9 Конституції України", – це зазначено в рішенні Великої палати Верховного Суду у справі 442/730 / 17, в якій узагальнена правова позиція по адміністративних корупційних справах, що пов'язані з конфліктом інтересів.

Нашим поліціянтам закон не писаний. Поліцейський, на якого в Генічеському районі покладено обов'язок боротися з корупцією, навіть не мав уявлення про рішення Верховного суду.

Відсутність справедливості в країні призвела до тотального падіння рейтингу президента, який змушений відповідати за таких Янзіних і Петренків, з якими він навіть не знайомий. І, найсумніше, що навіть помінявши тисячі президентів, допоки в поліції, СБУ і прокуратурі працюють такі, як Янзін, народ буде звинувачувати главу держави, який відповідає за всі справи в країні.

Михайло Новосельцев

Точка зору - місце, де кожен може висловити свої думки та поділитися досвідом. Редакція може не поділяти думку авторів. Відповідальність за зміст матеріала цілком покладається на автора.

Коментарі