“Відрив між кандидатами у межах статистичної похибки” – заступник голови ЦВК Радченко

Напередодні старту виборчої кампанії журналіст "СтопКору" Олена Середа поспілкувалась із заступником голови ЦВК Євгеном Радченком. Далі пряма мова.

- Чим ця передвиборча кампанія відрізняється від попередніх?

- Ця компанія відрізняється від попередніх достатньо серйозною насиченістю подій та активністю. Якщо попередні вибори президента України були, як їх чомусь звикли називати політичні оглядачі, однотуровими, тобто одразу було видно основного переможця, кандидатуру, яка буде змагатися у другому турі, то якихось особливих інтриг наче б то не було. Зараз всі соціологічні опитування показують, що ніхто не може передбачити, хто з кандидатів вийде на повторне голосування. Таких людей може бути й п’ять, а то й може шість. Відрив між кандидатами дуже часто знаходиться в межах статистичної похибки, тому ніхто не може передбачити, як будуть розвиватися події. Інакше кажучи, ці вибори мають дуже гарну політичну інтригу.

-  Як ви збираєтесь боротися з незаконною агітацією?

- Ну по-перше, ще не розпал, тільки початок. Ще не всі кандидати занесли документи й не всі зареєстровані. Навіть сьогодні ми на засіданні будемо реєструвати кількох кандидатів на пост президента України, тому про розпал я б ще не говорив. Ба більше, агітація лише розпочинається. Деякі із зареєстрованих кандидатів, оскільки зареєстровані не так давно, ще знаходяться у процесі відкриття рахунків і наповнення виборчого фонду. Ви ж знаєте, що агітація може відбуватися тільки за кошти виборчого фонду кандидата. Так от, коли всі кандидати зареєструються, відкриють рахунки, наповнять фонди, от тоді буде розпал передвиборної агітації. Те, що ми бачимо зараз, це дуже легенький початок.

-  А те, що на кожному банері світиться обличчя майбутнього кандидата в президенти, це ж теж агітація?

- Ну їх п’ять-шість, а коли буде двадцять п’ять, двадцять шість, от тоді ми будемо бачити справжній карнавал.

- Як знімають з виборів за порушення?

- Ніяк. Зняти кандидата за порушення виборчого законодавства не може ніхто.

Відеоверсія доступна для перегляду

Коментарі