Відома борчиня за права людей Козловська ховається за приватною охороною

28.08.2018 18:04

Живе у готелі і виходить з номера лише у супроводі приватної охорони – так проводить час у Києві президент міжнародної фундації «Відкритий діалог» Людмила Козловська. Правозахисницю у супроводі одразу трьох бодігардів на вулицях столиці помітили журналісти «СтопКору». 

«Цікаво, чому борчиня за права людей ховається за спинами охоронців і хто оплачує їхні послуги. Оскільки ми бачили пані Людмилу у пізню годину, схоже, що охорона – цілодобова», – зазначили у «СтопКорі.

До слова, одного з бодігардів журналісти бачили раніше в охороні іншого героя сюжету «СтопКору»

Зазначимо, що наразі команда проекту працює над масштабним розслідуванням шахрайських схем громадянина Казахстану Мухтара Аблязова, у якому і фігурує Людмила Козловська.
За даними журналістів, міжнародна організація «Відкритий діалог» на чолі з Козловською протягом тривалого періоду часу займається питаннями, пов'язаними з утисками прав і основоположних свобод Мухтара Аблязова. «Відкритий Діалог» фінансується самим Аблязовим (в Україні працює філія польського «Відкритого діалогу»).

Додамо, що Козловську нещодавно депортували із Брюсселя.
Зазначимо, що минулого разу журналісти бачились із Козловською у червні в Брюсселі під час зйомок. Після спроби взяти коментар правозахисниця заявила у поліцію і звинуватили знімальну групу у всіх смертних гріхах, зокрема, у шпіонажі та роботі на спецслужби.
Журналістка Лілія Ткачук разом з оператором виїхали до Брюсселя, де перебувала основна фігурантка цієї історії пані Людмила Козловська, з метою підтвердження або спростування звинувачень в її адресу.

Протягом 2 днів знімальна група здійснювала спроби зв’язатись з пані Людмилою. Так, коли нарешті журналістам вдалось з нею поспілкуватись – вони отримали не відповіді на питання, а агресивну, глузливу реакцію та влаштування цілого шоу. Дівчина відмовилась надавати коментар та поводила себе зухвало і невиховано. Почала переслідувати знімальну групу (була не одна, а разом з подругою Ботою Джардемалі, яка має статус політичного біженця і також працювала у банку БТА, у шахрайстві якого звинувачують Мухтара Аблязова) і знімати журналістів на мобільний телефон.
Така практика поведінки героя розслідування є звичною, адже це реакцією на небажання відповідати на незручні питання.

Злякавшись такої дивної поведінки пані Людмили Козловської, знімальна група була вимушена зайти до магазину, щоб уникнути переслідування та утиску.
Людмилою Козловською ж був здійснений виклик поліції, в якому вона звинуватила журналістку та оператора у здійсненні шпіонажу за її персоною.
Так, по приїзду федеральної поліції знімальна група була затримана та доправлена до відділку поліції для встановлення осіб», – розповіли журналісти.

Після перевірки документів наших колег поліція відпустила та перепросила їх.

«Проти Аблязова через розкрадання коштів казахстанської банківської установи в надзвичайно великих розмірах порушено низку кримінальних проваджень в Україні, РФ, РК та інших країнах. Ми проводимо журналістське розслідування щодо його діяльності. Для цього вирушили до Брюсселя, де проживала Президент організації «Відкритий Діалог» Людмила Козловська.
При цьому, за нашими даними, Людмила Козловська та Аблязов можуть перебувати у романтичних стосунках.

13.06.2018 року в мережі інтернет було розміщено та розповсюджено інтимне відео за участю Людмили Козловської (Президент організації «Відкритий Діалог») та Мухтара Кабуловича Аблязова (казахстанський підприємець, колишній міністр енергетики, індустрії і торгівлі Казахстану (квітень 1998 – жовтень 1999 року)», – зазначають у «СтопКорі».

Ця відома корупційна історія досліджується сотнями журналістів. Проект «Стоп Корупції» зацікавився українським акцентом даної корупційної справи.
Слід зазначити, що відносно громадянина Казахстану Мухтара Кабуловича Аблязова в Україні, РФ, РК та інших країнах було порушено низку кримінальних проваджень за фактом скоєння ним шахрайських дій, які полягали в розкраданні коштів казахстанської банківської установи в надзвичайно великих розмірах.
Протягом тривалого досудового розслідування українськими слідчими органами було зібрано велику кількість доказів провини вказаної особи, в результаті чого Україна звернулася до Франції з клопотанням про його екстрадицію.

В результаті розгляду даного екстрадиційного клопотання французькими судами більше 2 років тому – 4 березня 2015 було прийнято позитивне рішення щодо допустимості його екстрадиції в Україну (Аблязов пробув в СІЗО у Франції 3,5 роки).
Судами Англії також розглядалися факти, пов'язані з його шахрайськими діями.

В результаті англійськими судами Мухтар Аблязов був визнаний шахраєм і засуджений до 22 місяців ув'язнення, які він не відбув, оскільки втік від відповідальності на територію Франції. Крім того, судами Англії встановлено, що ним було викрадено і має бути повернуто понад 4 млрд доларів США.
Протягом тривалого періоду питаннями, пов'язаними з утисками прав і основоположних свобод Мухтара Аблязова, займається міжнародна правозахисна організація, що здійснює моніторинг дотримання прав людини «Відкритий Діалог», яка фінансується Аблязовим (в Україні працює філія польського Відкритого діалогу).

Коментарі