Відібрати у мавпи гранату: повернення «АХС» до комунальної власності дозволить уникнути техногенної катастрофи

У минулих випусках командою «Стоп Корупції» було проведено розслідування та виявлено корупційні схеми, через які Аульська хлоропереливна станція в Дніпрі опинилась в приватних руках. Ситуація становила як економічну, так і значну техногенну небезпеку, тому правозахисники розпочали боротьбу за повернення АХС до комунальної власності.

Нагадаємо, рішенням Дніпропетровської обласної ради комунальне підприємство «Аульська хлоропереливна станція» віддали в довгострокову оренду однойменному товариству з обмеженою відповідальністю. Тобто фактично в приватні руки. Обласний бюджет через це не отримував 40-50 млн грн щорічно. А оскільки підприємство – монополіст з виробництва хлору східного регіону України, власники диктували свою цінову політику на продукт, що призвело до зростання цін на воду.

«Зібравши всю інформацію в ході розслідування, ми передали звернення щодо незаконної передачі надзвичайно небезпечного об’єкта у приватні руки до Служби безпеки України, Генеральної прокуратури, Міністерства надзвичайних справ, НАБУ та НАЗК», - розповідає правозахисник ГО «Стоп Корупції» Роман Дещенко.

Яких результатів вдалося добитись «СтопКору» внаслідок цих кроків – дивіться у новому сюжеті:

Коментарі