Від бургерів Тимошенко до виборчої «піраміди» – найгучніші порушення виборчого процесу

За даними правоохоронців, загалом з 74 кримінальних проваджень, розпочатих з початку поточної передвиборчої кампанії щодо можливого підкупу виборців, відкрито 30 справ і в них підозру ще нікому не вручали. Очолює антирейтинг столиця, за нею – Дніпропетровська, Одеська, Черкаська та Донецька області.

Усі кандидати в діях обережні. І вдаються до хитромудрих засобів схилення виборців на свою сторону. Ось, наприклад, Юлія Тимошенко на своєму форумі частувала гостей – потенційний електорат активних бабусь – бургерами! Сучасно і смачно!

НОВИМ КУРСОМ: БАБУСЯМ У ТИМОШЕНКО ЗАМІСТЬ ГРЕЧКИ РОЗДАЮТЬ БУРГЕРИВзяла новий курс та нагодувала бабусь бургерами – до журналістів потрапили кадри, зняті у кулуарах одного із презентаційних заходів Юлії Тимошенко. Може, звісно, це навіть ті самі пенсіонерки, які, за офіційним звітом партії «Батьківщина», фінансують діяльність політичної сили Юлії Володимирівни. Щоправда, журналістським розслідуванням встановлено, що вказані у звіті особи ніякого відношення до структури фінансування "Батьківщини" не мали, але цим вже займається Державне бюро розслідувань.А судячи із відеозапису, запропоноване частування бабусям сподобалось. За словами очевидця частувались із запасом, цілими пакетами. Добре хоч не з лопати

Posted by Стоп політичній корупції on Neljapäev, 14. veebruar 2019

Також активістами вже виявлено факти про наймасштабнішу за всі часи незалежності так звану «виборчу піраміду». Як стверджують у Генпрокуратурі, організацію спеціально створили торік, щоб масово скуповувати голоси. Не жалкуючи грошей. У телефонних перемовинах організатори суми рахують тисячами – і гривень, і доларів.

Зазначимо, що відповідно до чинного законодавства, підкуп виборців карається позбавленням волі до 2 років.

Аби розуміти, що саме вважається підкупом, наведемо слова генпрокурора України Юрія Луценка: «Підкупом виборців є гроші, цінні подарунки, продукти і все інше, крім сувенірів з партійною символікою і агітаційної літератури. Сума, з якої починається підкуп виборців, становить близько 60 гривень».

«Щодо того, чи потрібно підсилювати відповідальність за підкуп виборців - я все ж таки вважаю, що це правильна історія», - наголошує координатор ГО «Стоп Корупції», журналіст Роман Бочкала, - «Міжнародна практика запроваджує таку відповідальність, і в Сполучених Штатах вона є, і в інших розвинених країнах».

Ми – за чесні вибори! Тож якщо Вам відомі факти порушень, повідомляйте нам про них! Гаряча лінія «Стоп політичній корупції» – (044) 5780004.

Подробиці виборчих махінацій – у новому сюжеті Дарії Довженко:

Коментарі