Від бургерів Тимошенко до виборчої «піраміди» – найгучніші порушення виборчого процесу

За даними правоохоронців, загалом з 74 кримінальних проваджень, розпочатих з початку поточної передвиборчої кампанії щодо можливого підкупу виборців, відкрито 30 справ і в них підозру ще нікому не вручали. Очолює антирейтинг столиця, за нею – Дніпропетровська, Одеська, Черкаська та Донецька області.

Усі кандидати в діях обережні. І вдаються до хитромудрих засобів схилення виборців на свою сторону. Ось, наприклад, Юлія Тимошенко на своєму форумі частувала гостей – потенційний електорат активних бабусь – бургерами! Сучасно і смачно!

Також активістами вже виявлено факти про наймасштабнішу за всі часи незалежності так звану «виборчу піраміду». Як стверджують у Генпрокуратурі, організацію спеціально створили торік, щоб масово скуповувати голоси. Не жалкуючи грошей. У телефонних перемовинах організатори суми рахують тисячами – і гривень, і доларів.

Зазначимо, що відповідно до чинного законодавства, підкуп виборців карається позбавленням волі до 2 років.

Аби розуміти, що саме вважається підкупом, наведемо слова генпрокурора України Юрія Луценка: «Підкупом виборців є гроші, цінні подарунки, продукти і все інше, крім сувенірів з партійною символікою і агітаційної літератури. Сума, з якої починається підкуп виборців, становить близько 60 гривень».

«Щодо того, чи потрібно підсилювати відповідальність за підкуп виборців - я все ж таки вважаю, що це правильна історія», - наголошує координатор ГО «Стоп Корупції», журналіст Роман Бочкала, - «Міжнародна практика запроваджує таку відповідальність, і в Сполучених Штатах вона є, і в інших розвинених країнах».

Ми – за чесні вибори! Тож якщо Вам відомі факти порушень, повідомляйте нам про них! Гаряча лінія «Стоп політичній корупції» – (044) 5780004.

Подробиці виборчих махінацій – у новому сюжеті Дарії Довженко:

Коментарі