Вердикт Феміди проти наказу МОЗу: Міністерство порушило рішення суду в ОНМедУ

МОЗ призначив в.о. ректора Одеського медичного університету попри заборону Окружного адмінсуду Києва ухвалювати такі рішення. Посада ректора виборна, кандидата підтримують шляхом голосування та підтримки трудового колективу та студентів вишу. У компетенції МОЗУ підписати контракт із обраним претендентом.

«Відповідно до Закону «Про вищу освіту» посада ректора є виборною. МОЗ не наділений правом самостійно обирати або брати участь у цих виборах, а лише укладає контракт з особою, обраною трудовим колективом та студентами. Розірвати контракт з ректором МОЗ може лише за поданням органу, який його вибрав, а саме конференції трудового колективу. Суд однозначно встановив, що не має права МОЗ і призначати виконувачів обов’язків», розтлумачують ріешння суду юристи.

На захист своїх законних прав та законів України збирається вийти колектив вишу.

11 вересня о 14.00 в Одеському національному медичному університету (м. Одеса, вул. Ольгієвська, 4, ауд. 1) відбудуться збори трудового колективу з приводу ситуації, яка склалась навколо вишу. Співробітники університету звернуться до Прем’єр-міністра та Президента України з приводу невиконання в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун рішення суду про заборону призначати керівника університету та наступу на академічну автономію.

Коментарі