Велика сімка підтримала ідею введення нових антиросійських санкцій

24.04.2018 10:40

Країни Великої сімки дійшли до спільної думки щодо необхідності покарати Росію за її "злочинну діяльність" у світі. Тим не менше члени Великої сімки закликали Кремль до співпраці задля вирішення конфлікту в охопленій війною Сирії.

Новину передає "Преса України".

У Торонто пройшла зустріч міністрів з країн Великої сімки. Сторони підняли актуальне питання дестабілізуючої політики Росії. Так, представники Великої сімки наголосили, що Кремль підірвав міжнародне право і за свої дії має понести покарання. Зокрема, це будуть нові антиросійські санкції

Міністри також закликали Москву долучитися до розв'язання семирічного конфлікту в Сирії. Тим не менше сторони також погодились створити робочу групу для вивчення російської "злочинної поведінки" у регіоні.

"Росія повинна бути конструктивним партнером і має відповісти за діяльність у Сирії", – прокоментував виконувач обов'язків державного секретаря США Джон Салліван.

Тим часом міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон також нагадав, що Росія чинить протиправні дії не лише у Сирії, а й в Україні. За його словами, Москва втручається у внутрішні справи сусідньої країни, України, що не припустимо.

"Ми нагадуємо, що продовження економічних санкцій по Донбасу повністю пов'язане з повним і незворотним виконанням Росією Мінських домовленостей. Ці санкції можуть бути скасовані, тільки якщо Росія повністю виконає свої зобов'язання, однак ми також готові прийняти нові обмежувальні заходи в разі, якщо дії Росії того зажадають", – йдеться в комюніке.

Джонсон особливо наголосив на тому, що напруженість між Москвою та Заходом неухильно зростала за останні роки. Зокрема після втручання Росії в американські вибори, а також отруєння британського шпигуна Скрипаля та його дочки. Тому покарання для Москви цілком заслужене.

Коментарі