В Європі забороняють, в Україні – розвивають: “СтопКор” звернувся до КОДА через небезпечну діяльність норкових ферм під Києвом

Сморід, забруднення ґрунту, води та повітря – наслідки діяльності хутрового бізнесу для населення. Про порушення та небезпеки у діяльності норкових ферм у Київській області активісти «Стоп корупції» повідомили керівництво КОДА. У тексті звернення представники проекту виклали увесь фактаж щодо роботи двох підприємств під Києвом.

«Наразі в більшості країн Європи триває процес законодавчої заборони хутрових ферм через їхній шкідливий вплив на довкілля, жорстке поводження з тваринами під час виробництва хутра. Такі заборони вже запроваджені парламентами Великої Британії, Австрії, Чехії, Сербії, Словенії, Хорватії, Македонії, Люксембургу, Боснії та Герцеговини, Нідерландів.

Попри те, що світова спільнота засуджує промислове вирощування хутрових звірів, в Україні діяльність таких підприємств не зупинена, а навпаки – останні збільшують свої потужності.

 

Внаслідок наявних заборон «хутрового бізнесу» в інших країнах саме Україна стає привабливим місцем для іноземних інвесторів та підприємств, які мають намір розпочати роботу звіроферм. При цьому не враховується те, що діяльність з вирощування норок, яка охоплює процеси обробки шкірок, кремації трупів тварин та біологічних відходів виробництва, супроводжується забрудненням в нашій державі ґрунтів, водойм, атмосферного повітря вірусами, бактеріями та токсичними речовинами», – ідеться у зверненні.

«СтопКор» спільно з колегами з Адвокатського об’єднання «Екобезпека» дослідив діяльність двох ферм у Переяслав-Хмельницькому та Бориспільському районах Київської області та встановив ряд порушень вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, санітарно-епідеміологічного добробуту населення у діяльності звірівницьких господарств.

«Місцеві жителі обурені сусідством з наявними норковими фермами через порушення суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища та протестують проти їхнього будівництва.

Основними чинниками такої негативної ситуації є, по-перше, розміщення тваринницьких, звірівницьких комплексів із порушенням санітарно-захисної зони в безпосередній близькості до домоволодінь, по-друге, недотримання проектних показників, по-третє, мінімізація витрат на устаткування, пристрої, які зменшують негативний вплив на людей та довкілля.

Окрім того, фермерські господарства ТОВ «Норкова ферма «Вікінг» та ТОВ «Тіволі Фюр» відходи життєдіяльності складують на полях поблизу територій звірівницьких комплексів, створюючи нестерпні умови для проживання місцевих жителів через постійний сморід, засмічуючи ґрунти та завдаючи їм непоправної шкоди тощо.

Також останніми здійснюються викиди в атмосферне повітря з порушенням гранично допустимих норм, що підтверджено спеціалістами ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва».

Крім того, здійснюється забруднення ґрунтових вод внаслідок потрапляння у ґрунти хімічних речовин, які використовуються для обробки шкур, та інших шкідливих речовин від діяльності ферм.

Робочі місця, достойний заробіток для людей, сприяння у розвитку місцевості, які спочатку обіцяють інвестори головам сільрад, мешканцям села, на практиці за рік-два перетворюються лише на екологічні проблеми.

Так, господарства функціонують і розвиваються у всьому світі, однак суворо дотримуючись норм законодавства з метою недопущення будь-якого негативного впливу на довкілля, життя та здоров’я людей, облаштовуючи виробництва сучасним технологічним устаткуванням для зменшення кількості викидів в атмосферу, задля запобігання потрапляння відходів виробництва у воду, ґрунти, приділяючи особливу увагу питанням поводження з відходами та їхньої утилізації.

В Європі та світі існує повага фермерів до людей та краю, де ведеться господарство, що, на превеликий жаль, відсутнє в Україні», – додають у спільному звернені активісти «Стоп корупції» та представники Адвокатського об’єднання «Екобезпека».

Зазначимо, що команда «Стоп корупції» працює над масштабним розслідуванням щодо діяльності норкових ферм в Україні. Представники проекту у рамках підготовки серії сюжетів навідаються на особливо шкідливі та небезпечні виробництва, перевірять способи утилізації відходів, дотримання екологічних норм та впливу ферм на довкілля та якість життя людей.

 

Активісти «Стоп корупції» підписали меморандум про співпрацю з адвокатським об’єднанням «Екобезпека» для спільної ефективної боротьби за чисте довкілля. Тепер окрім важелів громадського контролю команда проекту заручилась кваліфікованою підтримкою правників.

Коментарі