В УПЦ МП заберуть Києво-Печерську та Почаївську лаври

Росія не має в Україні ніякої церковної власності, тому після визнання єдиної Української православної церкви усі будівлі, які зараз займає Московський патріархат, перейдуть у власність УПЦ.

Про це розповів Настоятель Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет, передає прес-служба УПЦ КП.

"Річ у тім, що ніякої власності Московський патріархат в Україні не має. Не має власності. Власність церкви в Україні є власністю української церкви. Ось взяти, наприклад, Києво-Печерська лавра, Почаївська лавра – чия це власність? Власність української держави. І держава передала свою власність в користування українській церкві Московського патріархату", – розповів він.

Глава УПЦ КП зауважив, що Києво-Печерська і Почаївська лаври після отримання автокефалії будуть належати Українській православній церкві.

"Коли буде тут українська церква визнана, то Лавра – і одна, і друга – будуть передані українській церкві. Бо це є українська святиня. І Росія, і Московський патріархат ніякого відношення до цих святинь не мають. А ті парафії, які побудували свої храми за свій кошт, то це є власність цих парафій, а не Росії, – наголосив Філарет.

Коментарі