В УПЦ КП розповіли, скільки церков увійде в нову Українську церкву

Єдина причина, через яку може не відбутися об'єднання всіх українських церков, це військове втручання ззовні.

Про це журналістам розповів речник УПЦ КП Євстратій Зоря.

Зоря пояснив, що українська церква обов'язково об'єднається і даний процес уже запущений, навіть якщо деякі сили ззовні не хочуть цього об'єднання, то вони не зможуть протистояти українському народові. За його словами, величезному процесу вже дано старт поза Україною – це питання вирішується на найвищому рівні. Він переконаний, що зупинити це не вдасться, якщо тільки в Україні не почнеться повномасштабна війна.

Архієпископ повідомив, що близько десяти єпископів Московського патріархату готові приєднатися до Єдиної української церкви, а через деякий час після отримання Томосу до української сторони примкне дві третини священнослужителів, які зараз знаходяться в УПЦ МП.

Священнослужитель зазначив, що всі члени УПЦ КП хочуть зробити так, щоб Українська церква стала незалежною від Москви назавжди й ніхто більше не міг диктувати свої умови в Україні.

Він нагадав, що поки на місце настоятеля Єдиної церкви претендує лише Філарет, а до складу увійде УПЦ КП, УАПЦ. Єдина церква в Україні перекреслить плани Російської Федерації на реалізацію свого неоімперського проекту.

Коментарі