В Україну увійшла найпотужніша світова технологічна мережа надання допомоги малому та середньому бізнесу «EEN», що стало черговим дієвим чинником подолання корупції та розвитку вітчизняного бізнесу

2018 рік став знаковим для України завдяки завершенню процесу її повноцінної інтеграції до «Європейської Мережі Підприємництва» EEN, яка діє в рамках однієї з найбільших Європейських програм COSME - «Конкурентоспроможність підприємств малого та середнього бізнесу 2014-2020». Дана програма відкрила доступ до мережі EEN українським інноваційним організаціям та бізнесу та спрямована на створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу.

EEN (Enterprise Europe Network) - дієва міжнародна віртуальна платформа, що охоплює 70 країн світу, налічує більше ніж 600 фінансованих організацій у сфері бізнесу та трансферу технологій, понад 25 млн. компаній-учасників та біля 16 000 бізнес-пропозицій та технологічних розробок. Протягом року EEN проводить близько 100 заходів для бізнесу по всьому світу, на яких компанії-учасники знаходять бізнес-партнерів та інвесторів для подальшої плідної співпраці.

Для стрімкого розвитку вказаної мережі в нашій державі, в липні 2017р. був створений консорціум «EEN Ukraine», до якого увійшли:

1. Міністерство економічного розвитку та торгівлі України.
2. Міністерство закордонних справ України.
3. Відділ міжнародної інноваційної співпраці та трансферу технологій Інституту фізики НАН України.
4. Торгово-промислова палата України.
5. ТОВ "НОВА ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНА КОРПОРАЦІЯ".
6. Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
7. Громадська організація "Споживач".

Відкритість та демократичні принципи закладені в основу створення мережі EEN регламентують безкоштовний порядок надання послуг вітчизняним компаніям, серед яких:
o пошук бізнес-партнерів за кордоном;
o розміщення комерційних замовлень;
o відстеження комерційних пропозицій від іноземних партнерів;
o пошук та залучення новітніх інноваційних технологій із-за кордону;
o просування вітчизняних інноваційних технологій на ринки ЄС;
o пошук інвесторів та партнерів у ЄС та інших країнах-учасниках EEN, в т.ч. для створення спільних підприємств;
o прийняття участі у спеціалізованих конференціях та тематичних зустрічах, які відбуваються майже щотижня у різних країнах світу.

Окрім основних послуг, вітчизняним компаніям пропонуються різні додаткові, наприклад, безкоштовно оцінити рівень розвитку підприємства та отримати звіт і спеціалізовані консультації щодо оптимізації процесів менеджменту для підвищення основних показників, порівнявши свою діяльність з найкращою європейською практикою у спільному профільному сегменті, скориставшись сучасним інструментом управління підприємством – «Benchmarketing».

Серед успішних історій використання ресурсів EEN, на даний час вжє більше 10 інноваційних українських підприємств, які отримали значні суми коштів для розвитку технологій, розробку та виробництво нової продукції, серед яких: Solargaps LLC; Extrusion in Motion LLC Kyiv; Firma Instytut Ecologii Liudyny – Ineko Kyiv та інші. І темпи стрімко зростають. Так, на кінець 2018р. в мережі EEN вже зареєстровано більше 800 вітчизняних компаній та організацій, більше 1000 українських підприємств взяли участь у заходах, що проводить консорціум.

Також, для популяризації EEN серед більшого кола бізнес-структур в Україні, експерти допомагають взяти участь у низці заходів, що організовує консорціум.

Це і інформаційні дні, які проводяться по всій території України спільно з Делегацією ЄС в Україні, тренінги, міжнародні ділові місії до інших країн та участь в міжнародних виставках з попередньо узгодженим індивідуальним планом зустрічей для кожного учасника заходу. Детальна інформація про діяльність консорціуму та заходи, що плануються, розміщена на сайті http://www.iop.kiev.ua/~een/ та на Facebook сторінці https://www.facebook.com/EEN.Ukraine.

Таким чином, завдяки євро-інтеграційним спрямуванням України, наша держава отримала черговий дієвий та ефективний інструмент для допомоги малому та середньому бізнесу, його виходу на закордонні ринки, для реалізації накопиченого потенціалу і розвитку інноваційних можливостей.

Іванна Набіус – директор компанії «НОВА ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНА КОРПОРАЦІЯ» - партнера EEN в Україні

Коментарі