В Україну успішно повернулись колишні політв’язні Чийгоз та Умеров

Лідери кримських татар Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз прибули до України. Колишні політв'язні, яких Кремль засудив за сепаратизм у Криму, тепер вільні.

Новину повідомляє "Преса України".

Сьогодні, 27 жовтня, Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз, заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу, прибули зі Стамбула до Києва. Прибувши в аеропорт Бориспіль, Чийгоз одразу заявив журналістам, що лідери кримських татар відстоюватимуть свою позицію і продовжать боротьбу за Крим. Звільнені найближчим часом мають провести зустріч з українським президентом Петром Порошенком.

Нагадаємо, Росія передала політв'язнів Туреччині 25 жовтня, проте у якому статусі – наразі невідомо. За словами експертів, інформація про те, помилував Володимир Путін Чийгоза та Умерова чи ні, засекречена.  Відомо, що керівники Меджлісу не писали звернення російському лідеру про помилування. Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков також відмовився коментувати цю ситуацію. Тим часом глава МЗС Павло Клімкін підтвердив, що схема звільнення політв'язнів залишиться у секреті.

Нагадаємо, у Росії лідерів кримських татар засудили за сепаратизм. Так, вони виступали проти анексії Криму у 2014 році. Ахтема Чийгоза засудили до 8 років колонії загального режиму, в той час як Ільмі Умеров отримав термін 2 роки колонії. Щодо останнього спецслужби РФ сфабрикували кримінальну справу за "сепаратизм".

Коментарі