Препарату "Етанол 96%" більше немає на прилавках аптек – в Україні ввели заборону на його продаж. Медичний спирт використовувався не тільки в лікуванні, але і в косметології. Заборона пов'язана з великою кількістю фальсифікату даного продукту фармацевтичного виробництва.

Новину повідомляє "Преса України".

Як пише медичний сайт "Медпросвіта", Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками ввела повну заборону на продаж, зберігання і реалізацію препарату "Етанол 96%" (розчин по 100 мл у флаконах) серії 010116 виробництва ТОВ "Фарма Черкас", Україна. Причина – невідповідність лікарського препарату методам контролю якості відповідно до реєстраційного свідоцтва за показниками "Ідентифікація", "Відносна густина", "Обсяг змісту упаковки".

Як відрізнити фальсифікат

  • у фальсифікованого препарату червоний колір ковпачка більш насичений
  • немає потертостей від закачування
  • номер серії та термін придатності на етикетці надруковані разом з основним текстом, а не проштамповані
  • у фальсифікованому зразку розмір інструкції із застосування 20,8 см х 9,9 см; колір паперу має сіро-зелений відтінок, тоді як в оригінальному зразку розмір інструкції із застосування 21,0 см х 9,9 см; колір паперу сіро-жовтуватий
  • в розділі "Фармакологічні властивості" в слові "дубильні" – відсутні лапки.

Нагадаємо, в лікарні "Охматдит" у великої кількості життєво необхідних і дорогих препаратів закінчився термін придатності. І тепер їх списують. Батьки онкохворих дітей тим часом не знають, де брати гроші на покупку ліків.

Коментарі