В Україні запрацював новий Верховний суд

В Україні припинили функціонувати три головні касаційні судові інстанції. Натомість в країні діятиме новий Верховний суд, головою якого стала Валентина Данішевська.

Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 15 грудня, в Україні припинили працювати Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд, а також Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ. Натомість тепер українська держава має новий Верховний Суд.

30 листопада на пленумі Верховного Суду було прийняте рішення ввести в дію Верховний суд з Великою палатою, касаційним адмінсудом, касаційним госпсудом, касаційним цивільним судом та касаційним кримінальним судом. Свій голос «за» тоді віддали 83 судді з 111 присутніх. Проти виступили 27 суддів.

Дата 15 грудня була обрана у зв'язку зі 100-річчям з дня заснування Верховного суду Української Народної Республіки (УНР). До слова, на сьогодні у ВСУ назначено 113 суддів. Максимальна кількість служителів Феміди у новому суді становить 200 осіб. Главою суду є Валентина Данішевська, а її заступником - Богдан Львів.

Як відомо, Верховний Суд є єдиним, який переглядає в касаційному порядку судові рішення, прийняті судами першої та апеляційної інстанцій. Він також розглядатиме підсудні справи щодо встановлення ЦВК результатів виборів або всеукраїнського референдуму. Крім того, ВСУ братиметься за справи за позовом про дострокове припинення повноважень українських депутатів, про оскарження актів, дій чи бездіяльності парламенту, президента, Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Коментарі