В Україні стартував продаж новорічних ялинок, Держлісагентство озвучило ціни

До Нового року залишилось трохи більше місяця, однак у Держлісагентстві вже почали продавати головні атрибути свята – ялинки та сосни. Стало відомо, скільки українцям доведеться заплатити за новорічне дерево.

Новину повідомляє прес-служба Держлісагентства.

Держлісагентство, до сфери управління якого належать 73% лісового фонду України, заявило про старт продажу підприємствами новорічних ялинок. Йдеться про такі породи, як сосна звичайна, сосна Палласа, або кримська, ялина європейська, або ж смерека, та ялиця біла. Саме їх вирощують на спеціальних плантаціях для продажу напередодні новорічних свят.

У 2017 році середня ціна на новорічне дерево становитиме близько 60 гривень за погонний метр. У держлісгоспах Полісся метрову сосну звичайну продають за 30-40 грн. Тим часом підприємства лісостепової та степової зони продають дерева такої ж довжини за 50-60 грн. У Карпатському регіоні середня ціна становить 55-65 грн за метр дерева.

"Кожен громадянин може особисто ознайомитися з обсягами, місцями реалізації, цінами на новорічні ялинки на сайтах обласних управлінь лісомисливського господарства та лісгоспів", – додав заступник глави Держлісагентства Володимир Бондар.

Представники відомства також наголосили, що ціни залишаться на рівні минулого року. Крім того, підприємства націлились продати близько 550 тисяч дерев. Саме стільки було продано у минулому році. У випадку, якщо реалізувати зрубані ялинки не вдасться, їх передадуть школам та дитячим садкам.

До слова, щоб купити новорічне дерево громадяни також можуть звернутись безпосередньо у лісгоспи. За словами Бондара, там вони зможуть дещо зекономити на покупці. Чиновник також нагадав, що лісгоспи пропонують українцям ялинки у горщиках, які згодом можна висадити у відкритий ґрунт.

Нагадаємо, що в Україні ціни на новорічні дерева піднімаються в міру наближення до Нового року. Як повідомлялось раніше, експерти розповіли про те, чи будуть напередодні новорічних свят зростати ціни на продукти.

Коментарі