В Україні нелегально працює близько 5 млн громадян

Згідно з оцінкою держслужби з питань праці, кожен третій українець працює не офіційно, відповідно зарплату отримує в конверті. А це, за підрахунками експертів, приблизно 5 млн громадян.

Новину передає "Преса України" з посиланням на дані статистики Держслужби України.

Міжнародна організація праці провела оцінку рівня тіньової економіки в Україні. З'ясувалося, що близько 5 млн людей в країні працюють нелегально. А це завдає збитки для державної скарбниці.

"За результатами оцінки, близько 50% працівників в Україні від офіційно зайнятого числа людей працюють в тіні, а зайнятих у нас близько 10-12 млн. Тобто, близько 5 млн, або кожен третій працює нелегально", – розповів голова Держслужби України з питань праці Роман Чернега.

З його слів також стало відомо, що в минулому році нелегально працювало менше людей – близько 4 млн. Що ж стосується цього року, то Чернега пообіцяв продовжувати боротьбу з неофіційними заробітками, щоб в інтересах людей стало все ж працювати за трудовою книжкою.

Відзначимо, станом на 1 грудня минулого року в Україні було зафіксовано 309,000 безробітних. Ближче до 2018 року рівень безробіття підвищився з показника 0,1% на 1,2%. У зв'язку з безробіттям у листопаді минулого року  240,100 осіб отримали державну допомогу. Так, на одного безробітного середній розмір допомоги становив 2174 гривні.

Нагадаємо, з 2018 року ситуація з пенсіями в Україні почне погіршуватися. Так, у цьому році діють особливі умови, при яких в розрахунок приймається середня заробітна плата по країні за два роки. Цей показник множать на пенсійний стаж, 1% і на співвідношення одержуваного доходу до середнього по країні. В результаті, сума виплат виходить невелика, навіть якщо людина отримувала зарплату вище середньої. Вже з 2019 року в розрахунок прийматимуть заробітну плату за три роки. Це означає, що сума виплати зменшитися ще більше.

Зараз мінімальна пенсія в Україні – 1452 гривні. Вони виплачуються за умовою, коли офіційний робочий стаж пенсіонера становить 25 років. Українцям, які не змогли набрати потрібного стажу, можна вийти на пенсію в 63 роки. У 2018 році мінімальний стаж складе 15-25 років, у 2019 році – 16-26 років, поки в 2028 році не досягне 24 - 34 років.

Коментарі