В Україні може з’явитися Січеславська область

Українці запропонували нову назву для Дніпропетровської області. На сайті Президента України з'явилася петиція із пропозицією назвати її Січеславською. Отже, Дніпропетровщина може називатися Січеславщиною. 

Новину передає "Преса України".

Таку специфічну назву для Дніпропетровської області подав житель області Дмитро Рева. З його слів, назва притягне в Україну більше туристів.

Його одразу підтримали історики. Вони стверджують, що Січеславщина буде нагадувати українцям про славетну Запорізьку Січ. Ба більше, Січеславщина – одне із давніх найменувань цього регіону. Проте жителі області відреагували на ініціативу по-своєму, оскільки не всі захоплюються козацьким минулим.

Відзначимо, що саме місто Дніпропетровськ уже перейменували на Дніпро. Отже, за словами деяких жителів міста, область повинна мати назву "Дніпровська".

Історик Микола Чабан розповів, що Січеславською Дніпропетровську область почали називати більш як сто років тому, допоки не з'явився Радянський союз.

"Кажуть про причетність професора Яворницького до цієї назви. Валеріан Підмогильний використовував цю назву", – розповів Чабан.

Нагадаємо, в Україні реалізовують Закон про декомунізацію, який стосується зміни радянських назв областей, міст і вулиць. Так, Кіровоград став Кропивницьким, Артемівськ – Бахмутом, Дзерждинськ – Торецьком, Іллічівськ – Чорноморськом, Котовськ – Подільськом, Кузнецовськ – Варашем.

Коментарі