В Україні автокрадіїв саджатимуть за ґрати на 15 років

В Україні озвучили ініціативу щодо введення суворішого покарання за спробу вкрасти авто. Так, зловмисників пропонують садити за ґрати на термін до 15 років.

Начальник Головного управління київської національної поліції Андрій Крищенко заявив, що сьогодні викрадачам автомобілів законом України передбачене занадто м'яке покарання. За його словами, зловмисникам, які спробували заволодіти чужим транспортним засобам варто запровадити покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 15 років.

Крищенко відзначив, що у 2017 році у 187 випадках крадіжки авто зловмиснику винесли мінімальне покарання. У зв’язку з цим він анонсував внесення змін до українського законодавства.

"Якщо зловмисник вкрав автомобіль за 150 тисяч євро і його затримали через п'ять кілометрів, а машину повернули власнику, то реальними збитками будуть лише витрати на бензин. Звідси – перекваліфікація дій порушника з частини 3 на частину 1 статті 289 КК і зменшення відповідальності з позбавленням волі на термін від 10 до 15 років із конфіскацією майна на шраф від тисячі до 1,2 тисячі неоподаткованих мінімумів громадян. Або позбавлення волі на термін від 3 до 5 років", – розповів він.

Коментарі