“В суді можна бути тільки обвинуваченим” – мер Вишгорода Олексій Момот розкрив деталі своєї кримінальної справи

В рамках ексклюзивного інтерв'ю "СтопКору" мер Вишгорода Олексій Момот повідомив про деталі кримінальної справи, яку порушили проти нього у 2015 році. Нагадаємо, йшлося про отримання найбільшого в історії України хабара у розмірі 300 тисяч євро. Проте станом на кінець серпня 2018 року справа так і не набула якогось логічного завершення. Отже, "СтопКор" вирішив поцікавитися, що з цього приводу каже сам обвинувачений. Далі пряма мова. (С.К. – СтопКор, О.М. – Олексій Момот)

С.К.: Що зараз з Вашою кримінальною справою? Бо у 2015-му ми з Вами говорили про пана Грищенка, відео те бачили, що там інша людина. Я потім бачив, що справи переносилися, мінялися з однієї прокуратури в іншу прокуратуру. На даному етапі що по цій справі?

О.М.: Нарешті зайшли до суду. Все ж таки дійсно вона була в прокуратурі Київської області, потім її прокурори вже Київської області, коли от все сталося, коли в нас виявилося, що там підставна людина, яка зараз сидить в тюрмі – той заявник, який все це заварив, вони спробували передати її в НАБУ. НАБУ і пан Холодницький відмовилися приймати цю справу, повернули її в прокуратуру Київської області, ще десь близько чотирьох місяців пройшло, Генеральна прокуратура забрала її, передала в прокуратуру Києва, з Києва через кілька днів забрали знову в прокуратуру області, ну от дійшли – нарешті у нас зараз попередній розгляд справи в суді. Це там вивчаються матеріали. Ми суду не стали повертати на дослідування. Мені хочеться, щоб вже ця справа… бо крапку можна поставити тільки в суді.

С.К.: Коли у Вас засідання, в якому суді?

О.М.: Шевченківський районний суд міста Києва, я зараз боюся збрехати – 23, 26 чи 28 вересня.

С.К.: Це буде попереднє слухання, так?

О.М.: Так. Це попереднє, це ще не розгляд справи по суті, там є така процедура, що суд розглядає, чи правильно зібрані матеріали, я сам ще не досить розбираюсь, це справа адвокатів.

С.К.: І зараз прокуратура Київської області все ж займається?

О.М.: Так. Прокуратура Київської області вже представляє цю справу як обвинувач в суді.

С.К.: Ви там у цій справі зараз як обвинувачений?

О.М.: Звичайно. В суді можна бути тільки обвинуваченим.

С.К.: Можливо, перекваліфікували на свідка?..

О.М.: Ні, ні.

С.К.: Просто дійсно в цій справі можна заплутатись, якщо так часто її переміщали з одного поля в інше. В підсумку, на цьому попередньому слуханні чого очікуєте?

О.М.: На цьому попередньому слуханні, там очікувати можна тільки одного – суд надасть свій висновок, я сподіваюсь, про те, що матеріали можна розглядати, і визначить порядок дослідження доказів. І вже призначить, нарешті, дату розгляду справи по суті. Бо є розумні якісь строки, загальноприйняті норми, і вже майже три роки все це тягнеться, два з половиною, і ми ще не почали розглядатися.

С.К.: Я пам’ятаю, ми тоді з Вами говорили, у Вас було якесь обмеження на переміщення…

О.М.: Ні, все зняли тоді, коли підозру визнавали необґрунтованою Апеляційним судом і повертали мене на посаду, тобто все познімали, абсолютно спокійно я відвідую відрядження і за кордон абсолютно без проблем.

С.К.: Як Ви думаєте, чому все так довго по цій справі тягнеться? Скільки вже? Більше трьох років вже, так?

О.М.: Ні, не три роки, три роки буде в квітні. Два з половиною роки. Ну очевидна ж відповідь, Ви ж знаєте, що заявника не можна привести до суду, тому що заявник, м’яко кажучи, ненадійний, який написав пану Луценку і пану Ситнику про те, що – він сам написав про це заяву, що справу фальсифіковано, назвав конкретні прізвища, хто за це заплатив, у мене ці всі листи є, в Інтернеті вони вже оприлюднені. Людина сидить в тюрмі, доставити його, що він буде розказувати в суді – теж, м’яко кажучи, незрозуміло. Я не знаю, як буде прокуратура… Хай доводять, вони цей матеріал робили, хай доводять у суді. Хай спробують якось…

С.К.: А оце попереднє слухання, воно першим буде, чи його вже переносили з якоїсь дати?

О.М.: Його переносили кілька разів. Перше попереднє слухання було, воно пройшло місяці чотири, здається, назад. Чотири чи п’ять місяців назад. Там про процедуру питають: ви не проти розгляду чи повернути в прокуратуру? Ми сказали: ні, ми вже не проти, не треба нічого повертати, давайте все ж таки розбиратися в суді. Все, і суд призначив дату у вересні, треба в реєстрі подивитися.

Повна версія інтерв'ю, у якій пан Момот відповідає на запитання, що стосуються комунальних проблем Вишгорода, а також сумнівної забудови, вийде на нашому сайті та нашому YouTube каналі незабаром. Тож слідкуйте за оновленнями або підписуйтесь на YouTube канал "Стоп Корупції".

Коментарі