На сьогодні в "Охматдиті" зберігається непридатних ліків для онкохворих дітей на суму понад мільйон гривень. Ці медикаменти були придбані за кошти з державного бюджету в рамках міжнародних закупівель. Проте термін їх придатності був надто коротким для того, щоб їх змогли використати.

Про це розповіла завідувач Центру дитячої онкогематології й трансплантації кісткового мозку Національної дитячої спеціалізованої лікарні (НДСЛ) "Охматдит" Світлана Донська.

"Це ліки, термін придатності яких сплив поступово, починаючи із квітня: це квітень, травень, червень, до 30 червня вони перемістилися в карантинну зону. Таких ліків накопичилося в "Охматдиті" за закупівлями минулого року на понад 1 млн грн", – повідомила медик.

Раніше С.Донська вже повідомляла, що в лікарні виникла проблема з отриманими в рамках державних закупівель ліками, термін яких виявився надто коротким і вони стали непридатними для використання.

Це препарати, які були поставлені спеціалізованою компанією Crown Agents в кінці 2016-го та на початку 2017 років, в рахунок державних закупівель. Препарати з коротким терміном придатності. Це точно не менше ніж півмільйона гривень, навіть більше", – повідомила С.Донська.

За її словами, були обіцянки замінити списані препарати, однак вони не виконуються.

"Друга сторона медалі – те, що ми не отримуємо нових ліків, у нас скорочується весь час перелік ліків, які є на складах, і збільшується перелік тих, які треба купувати батькам або волонтерам, оце проблема велика. Навіть більша", – додала медик.

Нагадаємо, медична спільнота неодноразово порушувала питання щодо державних закупівель ліків через Crown Agents. Зокрема, мова йде про препарати, закуплені за кошти 2015 р., а поставлені у лікарні аж у листопаді 2016 р. У цих ліків на момент постачання їх до медичних установ спливав або навіть закінчився термін придатності. Якщо говорити про дитячу онкологію, то, за інформацією лікарів, мова йде про препарати на суму щонайменше 2 млн грн, термін придатності яких сплив до кінця червня місяця. І ця сума постійно зростає з плином строків придатності медикаментів.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що з кінця минулого року ведеться розслідування порушень у рамках проведення державних закупівель. Мова йде про придбання протермінованих ліків і ліків з коротким терміном придатності, а також про завищення тарифів на перевезення медикаментів.

Коментарі